بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. رساله تدابیر شاه و وزیر: در احوالات آقا محمدخان قاجار و وزیر او حاجی ابراهیم کلانتر اعتمادالدوله
  • رساله تدابیر شاه و وزیر: در احوالات آقا محمدخان قاجار و وزیر او حاجی ابراهیم کلانتر اعتمادالدوله

رساله تدابیر شاه و وزیر: در احوالات آقا محمدخان قاجار و وزیر او حاجی ابراهیم کلانتر اعتمادالدوله

ناشر : مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده : زین العابدین کوهمره ای (امیر)

سال نشر : 1384

تعداد صفحات : 98

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2818810003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

در تاریخ سیاسی ایران همواره شخصیتهای تاریخی در تعیین مسیر تحولات پیشرونده یا پسرونده نقش عمده ای داشته اند. یکی از این شخصیتها آقامحمدخان قاجار است حافظه تاریخی ما او را جنگجویی با تدبیر، خونخوار، سفاک، کینه جو، حیله گر، زیرک و جاه طلب می شناسد. او به همراه وزیر مکار و مدبر خود حاج ابراهیم کلانتر شیرازی (اعتمادالدوله)، بخشی از تاریخ سیاسی دوره قاجار را رقم زده است. نویسنده ناشناس رساله تدابیر شاه و وزیر، که خود را «راغم اخبار» می نامند، به سفارش سر جان ملکم نویسنده کتاب معروف تاریخ ایران مستقیم و ساده درباره این دو شخصیت سخن می گوید مصحح این رساله خانم مهین حاجیان پور (همبلی)، کتاب را از یکی از قفسه های کتابخانه انجمن سلطنتی آسیایی لندن به در آورده، گردوخاک ایام از رخسارش زدوده و نویسنده ناشناس آن را به درستی شناسانده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط