loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شهریاری ایلام

ناشر ماهی

نویسنده والتر هینتس

مترجم پرویز رجبی

با همکاری عباس اسماعیلی | شادی ابراهیمی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 214

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 28377 10003022
65,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سرزمین باستانی ایلام در خوزستان و بخش هایی از فارس امروزی، یکی از کهن ترین مراکز تمدنی در فلات ایران به شمار می رود. ایلامی ها در حدود چهارهزار سال پیش از میلاد تمدنی برجسته را در این ناحیه به وجود آوردند. نگارنده با تالیف کتاب حاضر کوشیده است تا جای خالی تمدن و فرهنگ ایلام را در مطالعات تاریخی ایران پر کند. نویسنده نه تنها به کلیات رویدادهای بیرونی، بلکه به تمام جنبه های تمدن ایلام از جمله زبان، خط، دین، حقوق، و هنر پرداخته است. وی برای بررسی این دوره، از بیش تر منابع دست اول موجود شامل داده های باستان شناسی همچون سنگ نوشته ها و سنگ نگاره های برجای مانده در خوزستان و فارس و دیگر آثار به دست آمده در شهرهای مهم ایلامی چون شوش و دور ـ اونتش (زیگورات چغازنبیل) بهره برده است. بخش مربوط به ادیان و اساطیر ایلامی، ایزدان و ایزدبانوان و کارکردهای هریک از آنها و پرستش گاه هایی که به هریک اختصاص داشت یکی از بهترین بخش های کتاب است که از ترجمة الواح گلی و خشت نوشته ها نیز در تدوین آن استفاده شده است. تمدن ایلام به این دلیل که واسطة تمدن های میان رودان و فلات ایران نیز بوده قابل توجه است. کتاب حاضر، پیش از این بانام «دنیای گمشدة عیلام» به فارسی برگردانده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
بازدیدهای اخیر شما