بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

ایساغوجی و مقولات

ناشر : مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده : ارسطو | فرفوریوس

مترجم : محمد خوانساری

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 226

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2846510003022
10,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

از زمان ترجمه مقولات ارسطو از یونانی به عربی با برگردان اسحق بن حنین و ترجمه ایساغوجی فرفوریوس از یونانی به عربی با برگردان ابوعثمان دمشقی، تاکنون دانشجویان و محققان و علاقه مندان فلسفه و منطق در ایران برای آگاهی از مطالب این دو رساله کلاسیک در منطق یا باید زبان خارجی می دانستند یا غیر مستقیم از مطالب کتاب های فلسفی و منطقی چیزی دستگیرشان می شد.

ترجمه حاضر با قلم عالمانه دکتر محمد خوانساری استاد ممتاز گروه فلسفه دانشگاه تهران و صاحب کتاب دو جلدی منطق صوری تدارک دیده شده است.
استاد دکتر محمد خوانساری ترجمه رساله ایساغوجی را با استفاده از متن های فرانسه و عربی آن و ترجمه رساله مقولات را با بهره گیری از دو ترجمه فرانسوی و یک ترجمه عربی آن به فارسی برگردانده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی