بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (3)
  4. تاریخ و سیره اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (1-3)
  5. محمد (ص) و زمامداران (پیرامون نامه های پیامبر اسلام به زمامداران)
  • محمد (ص) و زمامداران (پیرامون نامه های پیامبر اسلام به زمامداران)

محمد (ص) و زمامداران (پیرامون نامه های پیامبر اسلام به زمامداران)

ناشر : موسسه فرهنگی انتشاراتی شاکر

نویسنده : احمد صابری همدانی

سال نشر : 1380

تعداد صفحات : 377

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 285210003022

معرفی کتاب

گزارش و تحلیلی است از چگونگی دعوت سران دولتها و قبایل به اسلام توسط پیامبر(ص) و کیفیت مواجهه آنان با این دعوت. گردآورنده کوشیده است تمامی نامههای پیامبر اسلام (ص) را به سران کشورها، رؤسای قبایل و علمای ادیان و پاسخ آنان را جمعآوری و تحلیل کند. منابع نویسنده کتابهای تاریخی است. نامههای پیامبر (ص) به خسروپرویز، پادشاه بحرین، قیصر روم، زمامدار حبشه، حاکم عمان و حضر موت، یهود خیبر، حاکم یمامه، اسقفهای نجران و دیگران و پاسخ آنان از جمله نامههای جمعآوری شده است. در پایان به شماری از کاتبان پیامبر (ص)، سفیران وی، شیوه نامه نگاری و محتویات هر نامه اشاره میکند و محور آنها را توحید و دعوت به اسلام میداند. وی، به موقعیت اجتماعی این زمامداران و نقش این نامهها در بازگشت آنان به اسلام و در نتیجه، هدایت مردم نیز پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط