loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بهار زندگی: بر اساس حکمت نامه جوان

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده محمد محمدی ری شهری

مترجم مهدی مهریزی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 96

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 29668 10003022
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «بهار زندگی» رهنمودهای حکیمانه قرآن و احادیث اسلامی را برای جوانان در پنج بخش گردآوری کرده است که بخش نخست آن با عنوان «جوان و شکوفایی» با بهره گیری از آموزه های دینی، جوانی را بهار زندگی می خواند و این فرصت را به قدری ارزشمند می داند که در قیامت از هر ساعت آن پرسش می شود.

بخش دوم کتاب «بهار زندگی»، جوانان را به خودسازی فرا می خواند و از آنان می خواهد که آموزش، پرورش روح و آمادگی جسمانی را در دستور کار خود قرار دهند.

بخش سوم با عنوان «موانع شکوفایی جوانان» به خطرناک ترین آفاتی که جوانان را به ویژه در عصر کنونی تهدید می کند و مانع جدی در راه شکوفایی استعدادهای آنهاست اشاره شده است.

بخش چهارم این کتاب، «حقوق جوان» نام دارد که در این بخش دو فصل مجزا به مسئولیت جامعه و خانواده در برابر جوانان اشاره شده است.

بخش پنجم کتاب «بهار زندگی» با عنوان «جوانان نمونه» به ذکر نمونه های انسان های شایسته در قرآن، روایات و تاریخ اشاره دارد که هر یک در تمام یا برخی عرصه های زندگی، نمونه های واقعی توانایی های به فعلیت رسیده اند.
در سال 1382 کتابی با عنوان «حکمت نامه جوان» با همکاری پژوهشگران پژوهشکده علوم و معارف حدیث، توسط محمد محمدی ری شهری تألیف شد که خوانندگان فراوانی را به خود جذب کرد، به گونه ای که از آن سال تا کنون بارها چاپ شده است.
کتاب «بهار زندگی» گزیده کتاب «حکمت نامه جوان»است تا زمینه بهره برداری از آن بیش از پیش فراهم شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما