فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

روش شناسی علوم اجتماعینوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1394
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 320
وزن(گرم): 387
تاریخ ثبت: چهارشنبه 31 تیر 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 6 مرداد 1394
کد : 29767
تعداد بازدید: 337
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

160000 ریال
معرفی کتاب
کتاب حاضر در چهار فصل به تبیین روش شناسی حکمی - اجتهادی می پردازد که یکی از کاربست های رئالیسم شبکه ای است.

در فصل اول با عنوان «فلسفه و روش»، این موضوعات بیان شده اند: فلسفه و فلسفه های مضاف، فلسفه و روش شناسی علوم، طبقه بندی علوم انسانی، روش شناسی و اصالت فرد و جامعه، روش ها در بستر سوبجکتیویسم. مولف در فصل دوم که «فلسفه های تبیین گرا» نام دارد، به مباحثی چون: تبیین در علوم اجتماعی، استقراء در فلسفه اسلامی، عادت گرایی و اثبات گرایی و ابطال گرایی، تاییدگرایی پرداخته است.
در فصل «فلسفه های تفهم گرا»، مطالبی پیرامون هرمنوتیک و مسئله فهم، هنرمنوتیک و روش شناسی، هرمنوتیک فلسفی و منتقدان آن، فلسفه های انتقادی و مسئله ارزش توضیح داده شده اند. نویسنده در فصل پایانی با نام «رئالیسم و روش شناسی حکمی - اجتهادی»، این موضوعات را تبیین نموده است: رئالیسم و شناخت اجتماعی، عقلانیت اسلامی و علوم اجتماعی، روش شناسی حکمی - اجتهادی.


مولف
عبدالحسین خسروپناه
استاد خسروپناه در سال 1345 در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود وی در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) از سال 1362 تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد و در سال 1368 در مقطع سطح سوم فارغ التحصیل شد.دروس حوزوی، را در مقطع سطح سوم از محضر اساتید مجرب در حوزه علمیه دزفول از جمله آیات مکرم آقای قاضی دزفولی، تدین نژاد، مدرسیان، سبط شیخ انصاری بهره برد. در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را درحوزه علمیه قم آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانی در حوزة علمیه قم حدود 12 سال بهره برد. وی در کنار …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!