ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

فرهنگ نامه امنیت ملی

دسته بندی: علوم سیاسی

ناشر: چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده: محمد محمدی ری شهری

سال نشر: 1393

تعداد صفحات: 112

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

فرهنگ ‏نامه، کتابی است که در آن، دانش، فرهنگ‏ و حکمت باشد و فرهنگ ‏نامه امنیت ملی‏، قطره ‏ای از دریای بیکران علوم و معارف ناب اسلامی و مَدخَلی‏ دیگر از دانش‏نامه قرآن و حدیث‏ است که به صورت مستقل، منتشر می‏ شود. در این دانش‏نامه، واژه‏ ها و اصطلاحاتی که در قرآن و احادیث، کاربرد فرهنگی گسترده ‏ای دارند، به ترتیب الفبایی، با نظمی نوین و با ذکر نمونه کاربردها (شواهد)، معناشناسی و تحلیل و تبیین می‏گردند. در لابه ‏لای این دانش‏نامه، برخی مَدخل‏ها، از کاربرد فرهنگی ویژه و بَسامد استفاده بالایی برخوردارند. بدین معنا که‏ عموم مسلمانان و یا گروه ‏های خاصّی از آنان، به صورت شبانه ‏روزی و گسترده، با آنها، سر و کار دارند. از این رو، به منظور تصحیح و تقویت فرهنگ عمومیِ جوامع اسلامی، ضروری است معارف مربوط به این گونه واژه ‏ها و اصطلاحات، به صورت «کتابِ همراه» و «کتاب راه‏نما»، در اختیار همگان قرار گیرد.با این نگاه، مَدخَل‏ هایی از این دست- که گفتیم-، به صورت کتاب‏هایی مستقل و در اندازه‏ هایی که حمل و مطالعه آن آسان باشد، در اختیار علاقه ‏مندان قرار می‏ گیرند.

گفتنی است که در این سلسله آثار، برای آنچه مربوط به رفتار یا احوال خاص است (مانند: ادب، اذان، شادی و آرزو)، نام «فرهنگ ‏نامه» و برای آنچه مربوط به گروه‏های اجتماعی (مانند:کارگران، بسیجیان، جوانان و کودکان) می ‏شود و یا آموزه‏ های حکیمانه پیشوایان بزرگ اسلام یا حکمای بزرگ الهی (چون لقمان حکیم) را ارائه می‏ نماید، نام «حکمت‏ نامه» را برگزیدیم.فرهنگ نامه امنیت ملّی، پنجمین کتاب‏ از مجموعه فرهنگ‏ نامه‏ هایی است که با هدف تصحیح و تقویت‏ فرهنگ ارزش‏های رفتاری، در دست تدوین است.

این فرهنگ‏ نامه، برای نخستین بار، رهنمودهای قرآن و احادیثِ اسلامی را در زمینه‏ های جایگاه امنیت ملی، سرزمین نمونه در امنیّت، مسؤولیت حکومت اسلامی در تأمین امنیت اجتماعی، امنیت موعود در جهان اسلام، خطرناک ترین تهدیدهای امنیتی و سیاست‏های امنیتی امام علی علیه السلام را با نظمین نوین در سه فصل ارایه می‏ نماید. فصل اول، جایگاه امنیت ملی در نظام اسلامی، فصل دوم، خطرناک ترین آسیب های امنیت و فصل سوم، سیاست های امنیتی امام علی (ع) می باشد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام