ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

مذاکره برد - برد: تشریح فرآیند عملی دستیابی طرفین به برد در مذاکره

دسته بندی: مدیریت، برنامه ریزی و کار

ناشر: دنیای اقتصاد

نویسنده: دیوید گلدویچ

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1393

تعداد صفحات: 205

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

با اینکه هنوز بسیاری از افراد، بیشتر تنها به فکر برد خود هستند و به همین دلیل رویکرد برد - باخت را در مذاکره در پیش می گیرند، اما شاید بتوان گفت که این روند در حال تغییر است.
در این میان، گسترش دسترسی آسان مردم در سراسر جهان به اطلاعات مختلف را باید اصلی ترین دلیل این تغییر و توجه بیشتر به رویکرد «برد - برد» دانست.

شاید دیگر کمتر فروشنده ای بتواند به دلیل بی اطلاعی خریدار، کالایی را به قیمتی گزاف به او بفروشد؛ زیرا همه ما می توانیم با یک جست وجوی ساده در اینترنت از قیمت متعارف کالای موردنظر آگاهی یابیم. همچنین لزوم همکاری بلندمدت بین افراد و نیز شرکت های مختلف نیز از دیگر دلایلی است که ایجاب می کند توجه جدی تری به رویکرد برد- برد در مذاکره داشته باشیم.
اگر نگاهی به عناوین کتاب های منتشر شده در حوزه کسب و کار و نیز مدیریت داشته باشیم، کتاب های زیادی را می بینیم که به مفهوم «مذاکره» و نیز راهکاری مختلف مربوط به آن می پردازند. با این حال، یافتن کتابی که با هدف بررسی جوانب مذاکره برد- برد نگاشته شده باشد کار ساده ای نیست.
کتاب «مذاکره برد- برد» که به تازگی توسط انتشارات «دنیای اقتصاد» منتشر شده را بدون اغراق می توان جامع ترین کتاب موجود در بازار نشر ایران دانست که به طور ویژه به موضوع مذاکره برد- برد اختصاص دارد. این کتاب در 10 فصل، ضمن پرداختن به شیوه های مختلف مذاکره، به بررسی اهمیت رویکرد برد- برد، شیوه های آماده سازی و اجرای مذاکره و توافقات صورت گرفته می پردازد.
یکی از ویژگی های جالب توجه در این کتاب، وجود تصاویر مختلف برای درک هر چه بهتر مفاهیم مطرح شده است. همچنین نکات مهم و پیشنهادها برای انجام بهتر مذاکره در قالب کادرهایی مجزا به خواننده ارائه شده است.
این کتاب به قلم دیوید گلدویچ نوشته شده است. آقای گلدویچ دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و نیز دکترای حقوق است. او سال ها پیش حرفه وکالت را رها کرد تا به آموزش و سخنرانی در حوزه هایی نظیر مذاکره و ارتباط موثر بپردازد. وی کتاب ها و مقالات متعددی در این حوزه نگاشته است. چکیده موضوعات فصل های کتاب به شرح زیر است:
فصل اول- آماده کردن زمینه برای مذاکره: این فصل به بررسی اقدامات لازم پیش از ورود به مذاکره و به منظور کسب اطلاعات و آماده سازی خود برای فرآیند رایزنی با طرف مقابل می پردازد. آشنایی اجمالی با مدیریت منابع، زمان و مکان مذاکره از اصلی ترین موارد مطرح شده در این فصل است.

فصل دوم-ذهنیت برد- برد: نویسنده در این فصل در کنار معرفی سبک های رایج مذاکره و دلیل اهمیت سبک برد- برد، برخی ویژگی های متمایز کننده رفتاری و ذهنی مذاکره کنندگان برد- برد محور را به خواننده توضیح می دهد.
فصل سوم- تاکتیک ها و ضد تاکتیک های مذاکره: در این فصل، با شیوه های کاربردی برای مذاکره با طرف مقابل و نیز شیوه های درست پاسخگویی به آنها آشنا خواهید شد.
فصل چهارم- مواضع، منافع، منابع ارزشمند و گزینه ها: فصل چهارم این کتاب ابتدا به تشریح تفاوت میان مواضع و منافع و روش های شناسایی و نیز اولویت بندی نیازها و خواسته ها می پردازد. بررسی مواردی که برای هر یک از طرفین ارزشمند شمرده می شود و تهیه فهرست گزینه های مختلف در مذاکره و تعیین اولویت برای آنها، از دیگر مطالب این بخش است.
فصل پنجم- برنامه جایگزین: یکی از مهم ترین مسائلی که باید پیش از آماده سازی خود پیش از انجام مذاکره به آن پرداخت، طراحی یک برنامه جایگزین است. بررسی جزئیات مربوط به چگونگی طرح این برنامه و نیز نحوه واکنش درست به برنامه جایگزین طرف مقابل از دیگر مطالب مطرح شده در فصل پنجم است.
فصل ششم- قدرت در مذاکره: این فصل به بررسی منابع مختلف ایجاد کننده قدرت برای هر یک از طرفین (اعم از تخصص، قدرت قانونی و حکومتی و ...) و نیز شیوه های مختلف افزایش قدرت و حتی تلقین قدرتمندی در ذهن طرف مذاکره می پردازد.
فصل هفتم- ارتباط و تعامل: از آنجا که بیشتر مذاکرات به صورت رو در رو صورت می گیرد، توجه به عوامل مختلف روانشناختی برای پیشرد مذاکره از اهمیت زیادی برخوردار است. در این فصل هم با روش های تاثیرگذاری مثبت روی طرف مقابل در قالب شیوه های غیرکلامی و کلامی آشنا می شویم. برخلاف بسیاری از کتاب های مذاکره که به شیوه های مختلف منفی نظیر هراساندن طرف مقابل می پردازند، در این فصل بر راهکارهای برقراری ارتباط مثبت و مبتنی بر احترام تاکید شده و حتی نحوه واکنش درست به شیوه های نادرست به کار رفته توسط طرف مقابل نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل هشتم- احساسات در مذاکره: این فصل را می توان به نوعی مکمل فصل قبل دانست. مذاکره تجربه ای انسانی است و ممکن است انواع مختلفی از احساسات از جمله احساسات منفی نیز در آن موجود باشد. این فصل با پرداختن به این احساسات که ممکن است در هر یک از طرفین مذاکره شکل بگیرد و شیوه های رفع آن، به خواننده کمک می کند تا مسیر گفت وگو را به سمت مذاکره ای برد- برد پیش ببرد.
فصل نهم- اجرای توافقات: در این فصل هم با شیوه های نهایی سازی و پیاده کردن توافق و نیز شیوه های حل و فصل اختلافات آشنا می شویم.
فصل دهم- اهمیت مذاکره برد- برد: این فصل که به نوعی نتیجه گیری مباحث مطرح شده است، به بررسی راه های تقویت روند برد- برد در مذاکره و نیز شناسایی برخی عوامل مختلف کننده این روند می پردازد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام