loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زندگی بهشتیان (برگرفته از کتاب بهشت و دوزخ)

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده محمد محمدی ری شهری

مترجم حمیدرضا شیخی

تلخیص مرتضی خوش نصیب

با همکاری سید رسول موسوی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 111

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 29963 10003022
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بهشت و دوزخ از بنیادی ترین مسائل در حوزه معارف مرتبط با جهان شناسی و انسان شناسی است، از نگاه قرآن، هدف نهایی آفرینش انسان و جهان، بازگشت به خداوند متعال است و اگر این هدف نباشد، نه تنها آفرینش انسان، بلکه آفرینش جهان، باطل و بیهوده است.بر پایه آموزه های اسلامی، مقصود از بازگشت به خداوند، رستاخیز انسان و حضور وی در صحنه قیامت و دیدن نتایج کارهای خود و به تعبیر دقیق تر مشاهده کارهای تجسم پیدا کرده است.

این رویارویی با نتیجه اعمال به یکی از دو شکل جلوه گر می شود یا آنچه از انسان صادر شده، با حکمت آفرینش همسو است همسویی که در قالب شناخت آفریدگار جهان و ایمان با او و اخلاق و رفتار شایسته بروز می کند که در این صورت بهشت در انتظار اوست و در رویکرد دوم انسان بی اعتنا به حکمت آفرینش بوده و همه ظرفیت های رشد و تکامل خود را نادیده می گیرد که در این صورت دوزخ جایگاه اوست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما