loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سهم زنان در نشر حدیث

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده مهدی مهریزی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 276

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 29977 10003022
110,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

پژوهشی تاریخی در مورد نقش زنان در توسعه علوم اسلامی به ویژه در حوزه علوم حدیث است. در این نوشتار به این مسأله پرداخته شده است که زنان در علوم اسلامی و پیدایش، تحول و گسترش آن چه نقشی داشته اند؟ استعداد و تلاشهای آنان در این زمینه تا چه حدی بوده است؟ نگارنده بر اجازات حدیثی زنان در نقل احادیث و کتابت حدیث، تألیف کتب حدیثی، تصحیح و تحقیق در متون حدیثی و تدریس حدیث و دانشهای حدیثی اشاره کرده و روایات نقل شده توسط زنان در منابع حدیثی شیعه را بررسی نموده است. وی در عین حال به محدودیت های ذهنی و فرهنگی زنان برای کار علمی در حوزه علوم اسلامی اشاره نموده و زوایای مختلف حضور زنان در عرصه های مختلف علوم اسلامی به ویژه علوم حدیثی را به تصویر می کشد و پژوهشهایی را در این زمینه معرفی می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما