ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

هنر کارآفرینی: تجربه ها و آموخته های موفق ترین کارآفرینان جهان

دسته بندی: مدیریت، برنامه ریزی و کار

ناشر: دنیای اقتصاد

نویسنده: راجر کارترایت

سال نشر: 1393

تعداد صفحات: 142

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کارآفرین شخصی است که آمادگی خطرکردن حساب شده را برای سرمایه گذاری تجاری داشته باشد و در صورت موفقیت، سودهای به دست آمده را در سرمایه گذاری های آتی هزینه کند، در صورت شکست نیز، تجربه به دست آمده را نوعی آموزش تلقی کند و به دنبال پیش بردن اهداف خود باشد.
کارآفرینان برای پیشبرد صنعت تجارت حیاتی هستند. براساس گفته های جورج برنارد شاو، پیشرفت تماما محتاج انسان های غیرعادی است. افراد معقول و حسابگر خود را با محیط وفق می دهند، حال آنکه افراد غیرعادی سعی می کنند جامعه و محیط را با خود سازگار سازند.
بنابراین شاو باور دارد که پیشرفت ها و تغییرات وابسته به افراد غیرعادی است. بر این اساس، کارآفرینان از آنجا که وضع موجود و تفکرات مرسوم را قبول ندارند نامعقول محسوب می شوند. آنها هم در زمینه محصولات و خدمات و هم در زمینه روش ارائه آنها ایده های جدید پیشنهاد می کنند.
فرد کارآفرین و سازمان او به دنبال فرصت ها هستند و براساس آنها اقدام می کنند و هر جا که لازم باشد متحمل ریسک می شوند (معمولا ریسک های حساب شده و بررسی شده). شکست به عنوان یکی از عواقب طبیعی فرهنگ کارآفرینی به حساب می آید و موقعیتی است برای یادگیری و رسیدن به سودهای احتمالی در آینده.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام