ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

خاطرات استیو جابز

دسته بندی: خاطرات، زندگینامه و سفرنامه

ناشر: دنیای اقتصاد

نویسنده: والتر ایساکسون

ویراستار: علیرضا کیوانی نژاد

سال نشر: 1391

تعداد صفحات: 613

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

ترجمه جدید خاطرات استیو جابز مدیر پیشین شرکت اپل به بازار آمد. در چند ماه اخیر چند ترجمه از خاطرات استیو جابز به بازار آمده، اما انتشارات دنیای اقتصاد با بهره گیری از چهار مترجم و دو ویراستار، ترجمه جدیدی از این کتاب ارائه کرده است.
در پیش گفتار ناشر بر خاطرات استیو جابز، درباره اهمیت این کتاب و علت انتشار آن چنین آمده است: «نخست این که کتاب بسیار روان و مناسب مخاطب علاقه مند به موضوعاتی چون مدیریت، فناوری اطلاعات، توسعه، تکنولوژی و… است. این کتاب همچنین می تواند مرجعی مناسب برای بسیاری از صاحبان بنگاه های اقتصادی و حتی تصمیم گیران حوزه اقتصاد و تجارت باشد.
دوم اینکه بسیاری ازمحصولاتی که در این کتاب درباره آنها بحث شده در بازار ایران عرضه شده و افراد زیادی با آن سروکار دارند. زندگی جابز به نوعی کارنامه و تبار این محصولات است و احتمالا دارندگان آنها مایلند درباره مردی که مبدع و پیش برنده بخش بزرگی از این راه بوده است بیشتر بدانند.
دست آخر اینکه با وجود سنت دیرینه کتابت در ایران و حتی وجود اشکالی از تذکره نویسی در میان عالمان و ادیبان و دبیران و سیاستمداران ایرانی و حتی گروهی اندک شمار از فعالان اقتصادی، این سنت در زمانه ما کم رنگ شده و کارآفرینان رغبت چندانی برای مکتوب کردن خاطرات خود و پایدار کردن جریان تجربه، نشان نمی دهند. انتشار خاطرات کارآفرینان و مبتکران جهان می تواند عاملی برانگیزاننده و تشویق کننده باشد. این ملاحظات سه گانه، انتشارات دنیای اقتصاد را بر آن داشت که به ترجمه و چاپ خاطرات استیو جابز دست یازد.»
در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب استیو جابز آمده است: کتاب زندگینامه استیو جابز چیزی فراتر از زندگینامه فردی مشهور و موفق است. کتابی که در عین حال که مسیر به قله رسیدن یک چهره موفق را روشن می سازد به دلیل معاصر بودن شامل بسیاری از نکات و ارزش های بنیادین است که بسیاری از آنها در جهان تکنولوژی در حال عرضه است و قطعا برخی نیز هنوز مجال ظهور پیدا نکرده اند. از این رو این کتاب به جز یک زندگینامه می تواند یک منبع آموزشی از زندگی مربی ورزیده ای باشد که جهان را به دیگرگونه اندیشیدن فراخواند و خود نیز صحت این نگرش را نشان داد.
کتاب خاطرات استیو جابز علاوه بر شرح و توصیف مراحل تحول شرکت اپل، گوشه هایی از تحولات روحی و «سلوک عارفانه» استیو جابز را با دقت و ظرافت نشان می دهد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام