بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • رساله منطقی - فلسفی

رساله منطقی - فلسفی

ناشر : هرمس | موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

نویسنده : لودویگ ویتگنشتاین

مترجم : سروش دباغ

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 305

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3034910003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

رساله منطقی-فلسفی (به لاتین: Tractatus Logico-Philosophicus)، که بیشتر به اختصار تراکتاتوس خوانده می شود، نام تنها کتابی است از ویتگنشتاین فیلسوف اتریشی که در زمان حیات وی به چاپ رسید. او این کتاب را در دوران سربازی و اسارت در جنگ جهانی اول نوشت. اولین چاپ آن به زبان آلمانی با نام Logisch-Philosophische Abhandlung در سال ۱۹۲۱ بود و امروزه به عنوان یکی از مؤثرترین کتاب های فلسفی قرن بیستم شناخته می شود. این کتاب شامل پیش گفتار، فهرست نمادهای رساله منطقی-فلسفی، درآمدی بر این کتاب نوشته برتراند راسل، پیش گفتار نویسنده و متن رساله منطقی-فلسفی است.
این کتاب که حاصل نحوه تفکر این فیلسوف در دوره اول زندگی اوست، در فلسفه جدید اروپایی و نیز در منطق جدید تأثیرات بسیار وسیعی نهاده است. کتاب شامل مجموعه کلمات قصار و دقیقی است که بسط یافته هفت حکم و گزاره اولیه است. از این نظر کتاب تا حدی شبیه کتاب اشارات و تنبیهات شیخ الرئیس می باشد.

متن رساله شامل هفت گزاره است که هر یک زیربخش هایی دارد. ویتگنشتاین در این کتاب به شرط هایی پرداخته که به وسیله یک زبان منطقی برآورده شوند. راسل نوشته شدن این کتاب را به این دلیل که ویتگنشتاین در این کتاب به قاعده های دستور زبان فلسفی پرداخته با اهمیت دانسته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط