loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جنگ و پادجنگ (زنده ماندن در سپیده دم سده بیست و یکم)

ناشر اطلاعات

نویسنده آلوین تافلر

مترجم مهدی بشارت

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 363

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

این کتاب اثری بدیع و تکان دهنده است که انسان ها را وا میدارد به واقعیت ها و روند های پیدا و ناپیدای کنونی در پیرامون خود و در سطح جهان ژرف تر بنگرند و به آثار و پیامدهای ناشناخته آن ها در دنیای شگفت انگیزی که پیش روست بیشتر بیندیشند.
نویسندگان کتاب درباره جنگ، این پدیده زشت و تباه کننده گه سایه ی شومش از آغاز تاریخ بشر بر گیتی گسترده بوده و صلح، آرمانی والا که همواره دل آدمیان برایش تپیده سخن می گویند.آنان به شناسایی ریشه ها و انگیزه های جنگ و برخورد از دورترین زمان ها می پردازند، چهره واقعی دنیای پر تب و تاب و خون آلوده ی امروز و نظام سست بنیانی را که قدرتمندان کوردل، دیوانگان خردمند نما و دانشمندان بی فرهنگ در حال بر پا کردن آنند، از زیر پرده های فریبنده پیشرفت های مادی و دستاوردهای علمی نمایان می سازند و بر پایه دانسته ها و نیز پندارها، چشم اندازی بس دلهره آور از سده بیست و یکم ترسیم می کنند.
نویسندگان کتاب آشفتگی های امروز را طبیعی، اجتناب ناپذیر و نشانه فرو ریختن آخرین پایه های تمدن صنعتی در برابر سومین موج بزرگ تغییر در جهان می دانند و در چارچوب نظریه برخورد امواج ناریخ، جنگ را با همه جلوه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اش در حوزه های ملی، منطقه ای و بین المللی بررسی می کنند.
نویسندگان کتاب دولت ملی را که در طول سه سده گذشته عنصر اصلی نظام جهانی به شمار می رفته، دستخوش دگرگونی می بینند.
این کتاب در شش بخش کلی برخورد، گذرگاه، کاوش، دانش، خطر و صلح تنظیم شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما