بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زن و خانواده (16)
  4. ازدواج و خانواده (2-16)
  5. خانواده در نگرش اسلام و روان شناسی
  • خانواده در نگرش اسلام و روان شناسی

خانواده در نگرش اسلام و روان شناسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3062510003022
28,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

خانواده یکی از نظام های اولیه جوامع بشری است که با وجود تحولات اساسی در اهداف و کارکردهای خود ثابت مانده و هنوز در جوامع اهمیت اساسی دارد.
خانواده مهم ترین و مناسب ترین نظام برای تامین نیازهای مادی، روانی و معنوی بشر بوده و بهرتین بستر را برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضا، پرورش نسل جدید و اجتماعی کردن فرزندان و برآورده ساختن نیازهای عاطفی افراد فراهم نموده است.
تعالیم اسلام درباره چگونگی روابط اعضای خانواده توصیه های الزامی و اخلاقی فراوانی دارند. در این کتاب مباحث خانواده را با تعریف خانواده، ازدواج، و مقدمات آن و... روابط خویشاوندی تعیین کرده و سپس به ارکان خانواده پرداخته است. در فصول چهارم و پنجم و ششم نقش باورهای دینی توجیه های اخلاقی و رفتاری اسلام را بررسی کرده و به عوامل مشکلات خانوادگی و راهکارهای اسلامی برای پیشگری و حل آنها اشاره نموده است.
همچنین انواع خانواده در اسلام و قوانین اقتصادی خانواده در اسلام را از نگاه روان شناسی بررسی کرده و در پایان با اشاره به خانواده الگو در اسلام، طرحی کلی از نظام خانواده در اسلام ارائه نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط