بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف قرآن و حدیث (1)
  4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
  5. آیات اخلاقی: برگزیده ای از کتاب اخلاق در قرآن
  • آیات اخلاقی: برگزیده ای از کتاب اخلاق در قرآن

آیات اخلاقی: برگزیده ای از کتاب اخلاق در قرآن

ناشر : مدرسه الامام علی بن ابیطالب (ع)

نویسنده : ناصر مکارم شیرازی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 199

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3065910003022
16,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

استخراج «آیات اخلاقی» قرآن کریم و شرح مفاهیم این آیات به صورت اجمالی است. در این کتاب که در واقع خلاصه شده کتاب «اخلاق در قرآن» تالیف آیت الله ناصر مکارم شیرازی است، به گردآوری و تفسیر اجمالی آیات قرآنی در موضوع اخلاق فردی و اجتماعی و آثار آنها پرداخته شده و کلیاتی از مسایل اخلاقی اسلام ارایه گردیده است. نویسنده ضمن تاکید بر تهذیب اخلاقی، خودشناسی، مراقبه نفس و متصف شدن به فضایل اخلاقی، صفاتی چون تکبر و استکبار، تواضع و فروتنی، حرص دنیا، حسد، غرور، آرزوهای دراز، توکل، عفت، غفلت، بخل، سخاوت، عجول بودن، صبر،جاهطلبی، لجاجت، سپاسگزاری، کفران، حسن خلق، امانت، صدق و راستی، دروغگویی، وفای به عهد، اصلاح ذات بین، حلم، غضب، عفو، انتقام، تجسس و غیبت که در قرآن راجع به آن آیاتی نازل شده است، اشاره کرده و توضیحاتی مختصر در مورد این صفات ارایه کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط