فراخوانی فراخوانی ...

کهکشان آبی

808 بازدید

شاعر : عباس کی منش (مشفق کاشانی)

ناشر کتاب : تکا (وابسته به موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران)

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

نوع جلد : جلد سخت

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1386

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 415

تاریخ ثبت : چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388

تاریخ ویرایش : یکشنبه 22 آذر 1394

کد : 3090

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
کتاب حاضر، گزیده 192 شعر از غزل­ ها، مثنوی­ ها، قصیده­ ها و رباعی­ های مشفق کاشانی است که در قالب این کتاب به زیور طبع آراسته شده است. مشفق کاشانی با شناخت عمیقی که از شعر و ادب کلاسیک فارسی داشت، چون معماری مجرب از ساختارها و عناصر زیبایی شناختی آن بهره برده است و دربه کارگیری اوزان عروضی و موسیقی کلام مهارت خاصی داشت. او احساس و اندیشۀ بلند و شاعرانه خود را به سادگی در هر قالبی چه قصیده و چه غزل می ریخت و مخاطب را از لذت یک شعر کامل و عمیق بی­ نصیب نمی­ گذاشت. مشفق کاشانی اگرچه به لحاظ صورت شعر پاسدار میراث شاعران کلاسیک این سرزمین است اما در معنا و مضمون با استفاده از جهان بینی اسلامی و رویکردی که به فرهنگ ایران و جهان دارد، به فردیت می­ رسد و شخصیت شعری مستقلی پیدا می­ کند. کاشانی پیرو هیچ یکی از قله­ های شعر کلاسیک فارسی نیست و شعرش شباهت به هیچ یک نمی­ برد. شعر مشفق مستقل و شخصیت قائم به ذاتی دارد. چرا که اندیشه، احساس، زاویه دید، بافت کلام، هم نشینی و جانشینی واژگان، تصاویر و توصیفات همه از جنس امروز و مربوط به دوران معاصر است. شعر او آینۀ زمان خود است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر