فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

کهکشان آبینوع جلد: جلد سخت
قطع: پالتویی
سال نشر: 1386
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 415
وزن(گرم): 450
تاریخ ثبت: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388
تاریخ ویرایش: یکشنبه 22 آذر 1394
کد : 3090
تعداد بازدید: 788
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

ناموجود

معرفی کتاب
کتاب حاضر، گزیده 192 شعر از غزل­ ها، مثنوی­ ها، قصیده­ ها و رباعی­ های مشفق کاشانی است که در قالب این کتاب به زیور طبع آراسته شده است. مشفق کاشانی با شناخت عمیقی که از شعر و ادب کلاسیک فارسی داشت، چون معماری مجرب از ساختارها و عناصر زیبایی شناختی آن بهره برده است و دربه کارگیری اوزان عروضی و موسیقی کلام مهارت خاصی داشت. او احساس و اندیشۀ بلند و شاعرانه خود را به سادگی در هر قالبی چه قصیده و چه غزل می ریخت و مخاطب را از لذت یک شعر کامل و عمیق بی­ نصیب نمی­ گذاشت. مشفق کاشانی اگرچه به لحاظ صورت شعر پاسدار میراث شاعران کلاسیک این سرزمین است اما در معنا و مضمون با استفاده از جهان بینی اسلامی و رویکردی که به فرهنگ ایران و جهان دارد، به فردیت می­ رسد و شخصیت شعری مستقلی پیدا می­ کند. کاشانی پیرو هیچ یکی از قله­ های شعر کلاسیک فارسی نیست و شعرش شباهت به هیچ یک نمی­ برد. شعر مشفق مستقل و شخصیت قائم به ذاتی دارد. چرا که اندیشه، احساس، زاویه دید، بافت کلام، هم نشینی و جانشینی واژگان، تصاویر و توصیفات همه از جنس امروز و مربوط به دوران معاصر است. شعر او آینۀ زمان خود است.


شاعر
عباس کی منش (مشفق کاشانی)
عباس کی منش (مشفق کاشانی) که یکی از گردآوران این کتاب است، در سال ۱۳۰۴ در شهر کاشان به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا اخذ درجه فوق لیسانس از دانشگاه تهران ادامه داد و مدت ۳۷ سال در آموزش و پرورش خدمت کرد و هم اکنون ریاست هیات مدیره انجمن شاعران ایران را به عهده دارد. «خاطرات»، «هفت بند التهاب»، «انوار 15 خرداد»، «سوگنامه امام(ره)»، «مجموعه شعر جنگ» و ... از آثار وی به شمار می آیند.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!