بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • پاییز صحرا

پاییز صحرا

مجموعه داستان برای نوجوانان

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 309310003022

معرفی کتاب

سربازانی که در سال 1357 خدمت نظامی را می گذراندند، خاطره های شنیدنی از اوضاع آن زمان دارند. «پاییز صحرا» شرح یکی از این خاطرات است. اواخر فصل تابستان است. پیرمرد کشاورز با فرزند خردسالش خرمن را می کوبد. باد شدید است و کاه ها را به اطراف پخش می کند. پیرمرد از درد پا می نالد و از این که پسر سربازش به مرخصی نیامده نگران است. شلوغی شهر و تظاهرات مردم هم او را بیشتر نگران کرده است. کار کشاورزی هم بدون کمک او مقدور نیست. در روستا هر روز از حوادث شهر سخن میگویند و دل پدر و مادر پیر را به درد می آورند. اما یک روز یکی از بچه های روستا با فریاد خود را به خانواده پیرمرد می رساند و می گوید علی آمد. پدر و مادر به جنب و جوش می افتند و به استقبال علی می روند. علی بعد از مدتی خوش و بش با خانواده، به آن ها می گوید که از سربازی فرار کرده و سپس رازی را برای آنها افشا می کند که پدر و مادر هراسان می شوند. دیری نمی گذرد که ماشینی نظامی سراغ سرباز فراری می آید و سرباز هم می گریزد و پیرمرد را به جای او بازداشت می کنند. پاییز صحرا مجموعه ی هشت داستان است. اولین داستان همان عنوان کتاب است و بلندترین داستان مجموعه هم می باشد. دیگر داستان ها عبارتند از: آواز گمشده، فلوت، کلاغ های عصر، تفنگ، برف، سپیدار بلند مدرسه ی ما، و فصل کوچ درناها.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط