بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • به درک عشق رسیدن

به درک عشق رسیدن

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 310910003022

معرفی کتاب

کتاب حاضر، مجموعه­ ای از 166 شعر در قالب غزل، که شامل شعر های موفق و زیبای سیمین دخت وحیدی است که از کتاب­ های پیشین او برگرفته شده است. شاعر این مجموعه، با تجربه­ ای که از غوطه خوردن در ادبیات کلاسیک فارسی اندوخته، در آثار خود به ویژه غزل، به زبان و بیانی ساده و صمیمی رسیده است و تصاویر اشعار او در تبیین هر اندیشه ­ای تازه و رساست. همین ویژگی سبب شده که شعر او گسترۀ بسیار وسیعی از مخاطبان را جذب کند، خوانندۀ حرفه ­ای شعر نیز از مطالعه آثارش حظ فراوان می ­برد. وحیدی شاعری است که به شعر اندیشه گرایش دارد. او صاحب جهان بینی توحیدی و اسلامی است و در پی اشعارش فلسفه ­ای پنهان است که درک و دریافت آن برای مخاطبان عام چندان ساده نیست. یکی از ویژگی­ های هنر ناب به ویژه شعر، این است که ایهام دارد و از وضوح و روشنی فاصله می­ گیرد. وحیدی این هنر را دارد که اندیشه­ هایش را شفاف و عریان در شعر بیان نکند، بلکه در لفافۀ ابهام و ایهام و با تصویر کردن عرضه کند تا به خواننده فرصت تأویل و لذت کشف را داده باشد.
برخی از عناوین شعر ها عبارتند از: «گریه می کنم»، «انگشتر راز آفرین»، «شتاب کن!»، «لبریز از بهار»، «شعر موزون پرهیزگاری»، «مثل آب»، «رؤیای هستی» و «مقام شهادت».

در شعر یک تپش کتاب می خوانیم:

جوشش فصل بهارم شعر مولانایی ام / سر به سر، شورم، شرارم، شعله شیدایی ام
نیمه شب تا آسمان هل اتی قد می کشم / تا بر افروزد چراغی بر شب تنهایی ام
بال در بال ملایک می روم تا چشم او / گل کند در جلتجای مرز نابینایی ام
آن چه در آیینه ذهنم تداعی می شود / نقش او باشد که برخیزد به هم آوایی ام
در مسیر پر زدن با شور آهنگ نسیم / یک تپش از اشتیاقم، یک نفس گیرایی ام
راه و چاه و مقصد و مبدأ برای من یکی ست / مثل یک دریا پر از امواج بی پروایی ام
قسمتم کن با تو باشم با تو، در آن سوی خاک / آتش افکن بر تمام هستی دنیایی ام
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط