loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شفاهی و مکتوب در نخستین سده های نخستین

ناشر حکمت

نویسنده گریگر شوئلر

مترجم نصرت نیل ساز

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 286

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 31723 10003022
72,000 68,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده با مطالعه سنت ادب عربی و بهره گیری از برخی مفاهیم مشابه در سنت فلسفی یونان و سنت دینی یهود به بازنگری و ارزیابی دقیق دیدگاه های مختلف در این باره پرداخته و نظریه ای ارائه کرده است تا برخی دیدگاه های به ظاهر متضاد را به هم نزدیک کند، این کتاب که ترجمه فارسی مهم ترین تحقیقات شولر است، چشم اندازی نو و اطلاعاتی سودمند را پیش روی پژوهشگران و علاقه مندان مطالعات اسلامی قرار می دهد.
موضوع اصلی کتاب «شفاهی و مکتوب در نخستین سده های اسلامی»، بررسی چگونگی نقل دانش در میان نخستین مسلمانان است که با مسأله مهم وثاقت منابع حدیث، تفسیر و تاریخ پیوند می یابد. گریگور شولر، استاد آلمانی دانشگاه بازل سوییس، در پنج مقاله گردآمده در این کتاب به این موضوع مهم و به طور خاص نقل شفاهی و مکتوب حدیث در نخستین سده های اسلامی پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما