loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در باب دین: معنا، رویکرد و آینده

ناشر حکمت

نویسنده گیت وارد

مترجم سودابه کریمی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 292

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 31784 10003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آیا دین جزء طبیعی و مهم زندگی بشر است که می تواند معنا و ثبات روانی ببخشد یا انحرافی فکری است که تنها امیدهای واهی و خشنودی های بی پایه و اساسی را به بار می آورد که به لحاظ روان شناختی زیان بارند؟ این کتاب چهار کار مهم در ارائۀ مبحث دین انجام می دهد:
1) نشان می دهد که برخی مباحث مهمی که علیه دین اقامه شده، و فرض بر این بوده که بر علوم تجربی، جامعه شناختی و روان شناختی مبتنی اند، باطل و نادرست اند.
2) چرایی و چگونگی تفاوت و اختلاف ادیان را بیان می کند ــ آن ها نه تنها در تعارض با یکدیگر نیستند، بلکه در پی مجموعۀ منطقاً ممکنی از پاسخ ها به پرسش های اساسی انسان دربارۀ معنویت اند.
3) توجیهی منطقی برای باور دینی فراهم می آورد ــ نشان می دهد که چگونه ایمان دینی می تواند جهان نگری، طرز تلقی و شیوۀ رفتار آدمی را به طور قابل ملاحظه ای تغییر دهد.
4) توضیح می دهد که چرا در دنیای جدید ادیان نهادینه شده برای آن که موجب خیر و صلاح باشند باید تغییر کنند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما