بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ و تمدن (10)
  4. فرهنگ جهانی؛ رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن

فرهنگ جهانی؛ رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

مترجم : نعمت الله فاضلی | مرتضی قلیچ

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 532

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3290910003022
21,000 19,950 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

چگونه می توانیم حرکت های جهانی را شناسایی کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که این امر هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی دارد. از یک سو صدها بخش مجرای فرهنگی وجود دارد که به صورت منطقه ای یا فراملی و یا جهانی توسعه می یابد و از سوی دیگر تنش های بسیاری بین تمدن ها (و حتی از دیدگاه القاعده جنگ بین فرهنگ ها) وجود دارد که مانع توسعه و انتشار فرهنگ جهانی می شود. در عین این که کشورهایی وجود دارند که تقریبا از فرهنگ جهانی منزوی شده اند، که این انزوا بعضا از فقر مفرط (برای مثال کشورهای چاد یا نیجر در آفریقا) ناشی می شود و یا این که این انزوا ناشی از سیاست سانسور خود کشورها نشات گرفته است (برای مثال میانمار). در مجموع این ایده ها را می توان چنین طبقه بندی کرد: انزوای فرهنگی؛ برخورد تمدن ها؛ جنگ بین فرهنگ ها؛ و فرهنگ های فراملی ـ منطقه ای.
کتاب حاضر، حاوی نظرات صاحب نظران از کشورهای مختلف مانند ژاپن، سنگاپور و ایالات متحده درباره فرهنگ است. در این کتاب، فرهنگ، امری منطقه ای، فراملی و جهانی قلمداد شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط