بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

بنیادهای فکری القاعده: تاثیرات اندیشه های وهابی - سلفی

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده محمد محمودیان

ویراستار محمدرضا موسوی

مستندساز کیهان برزگر

طراح گلناز حسامی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 186

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3294410003022
15,000 14,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب، ضمن تأکید بر عوامل و ریشه های داخلی شکل گیری القاعده با نگاهی مقایسه ای به زمینه های خارجی شکل گیری این پدیده می پردازد. بدین ترتیب ابتدا، زمینه های ظهور جریان های اسلامی در دهه های آخر قرن بیستم به عنوان پیش درآمد شناخت کلی جریان های اسلام گرایی منطقه بررسی می شود و سپس چگونگی شکل گیری القاعده در چهارچوب مباحثی چون ساختار القاعده؛ رهبران آن؛ بسترهای رشد القاعده در افغانستان و ارتباطات القاعده با دولت طالبان شرح داده می شود. در پایان آرا و مبانی فکری وهابیت مذهبی ـ سیاسی بیان و نوع ارتباط فکری آن با القاعده بازگو می شود. همچنین برای تکمیل مباحث کتاب، میزان تأثیرگذاری القاعده به صورت جداگانه با سایر گروه های «سلف گرای » اهل تسنن نیز مورد بحث قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما