بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

پنج نکته مهم درباره خودارضایی

ناشر مدرسه الامام علی بن ابیطالب (ع)

نویسنده ناصر مکارم شیرازی

گردآورنده کتاب ابوالقاسم علیان نژادی دامغانی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 95

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3317810003022
5,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از خصوصیّات و ویژگی های درس خارج فقه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدّظلّه، که آن را از دیگر دروس مشابه متمایز می کند، پرداختن به مسایل و معضلات و شبهات جامعه در ضمن مباحث علمی تخصّصی است.
مثلاً هنگامی که در بحث ازدواج، به ازدواج مسلمانان با غیر مسلمانان، مخصوصاً پیروان زردشت، رسیدند با توجّه به وجود زردشتیان در بعضی از مناطق کشور به شرح کافی پیرامون این آیین و نحوه ی ارتباط مسلمانان با آنها پرداختند. یا هنگامی که در مبحث دیات به دیه ی ولد الزنا رسیدند، در مورد همه ی مباحث مربوط به این موضوع از جمله برخی از محرومیّت هایی که فرزند نامشروع دارد بحث کردند. و نمونه های دیگری که نیاز به ذکر همه آنها نیست.
در بحث حج نیز هنگامی که به بحث استمناء، که یکی از محرّمات احرام است، رسیدند با توجّه به ابتلای برخی از جوانان به این کار بسیار زشت و گناه بزرگ، جلساتی چند را به بیان و تشریح ابعاد مختلف آن پرداختند. تا از این طریق هم خانواده ها را متوجّه خطری که در کمین جوانانشان می باشد کرده باشند، و هم ابعاد مختلف این گناه بزرگ را برای جوانان تشریح نمایند، و هم ضررها و آثار شوم آن را به آنها گوشزد کنند، و هم راهکارها و طرق رهایی و خلاص شدن از آن را به مبتلایان آن تعلیم دهند.
با عنایت به این که این مباحث صرفاً یک بحث علمی نبود، بلکه جنبه ی کاربردی نیز داشت، بصورت مستقل در اختیار شما خوانندگان محترم قرار گرفت، تا اگر خدای ناکرده در اطرافیان شما فردی مبتلا به خودارضایی است، بتوانید با آگاهی بیشتر به کمکش شتافته و او را نجات دهید.

این کتاب در پنج فصل تقدیم شما خوانندگان محترم می شود:
1 - اصل حرمت استمناء و خودارضایی با چهار دلیل محکم و غیرقابل انکار.
2 - معنای استمناء و مصادیق آن.
3 - ضررها و مفاسد متعدّد خودارضایی.
4 - مجازات آن.
5 - راهکارهای پیشگیری از خودارضایی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما