loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پنجاه درس اصول عقاید برای جوانان

5 (1)

ناشر نسل جوان

نویسنده ناصر مکارم شیرازی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 399

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 33213 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
120,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مهم ترین ویژگی انقلاب ما، اسلامی بودن آن است و مهم ترین ویژگی مکتب اسلام، انسان سازی بر اساس معیارهای الهی است.
هدف نویسنده این است که مجموعه ای دقیق و مستدل و در عین حال جالب و شیرین از اعتقادات خالص اسلامی در اختیار همگان- به ویژه نسل جوان- قرار گیرد تا بتوانند در این شرایط خاص انقلاب اسلامی، خود را بسازند و ایمانی نیرومند که در اعمال و رفتار آنها پرتوافکن باشد فراهم آورند. و هم مقدمه ای باشد برای مطالعات بیشتر.
این مجموعه که با دقّت و ظرافت و ابتکار خاصّی تهیّه شده می تواند راهگشای همه کسانی که می خواهند اصول عقاید اسلامی را در فاصله کوتاهی فرا گیرند- یا تدریس کنند- باشد.
این مجموعه در پنج قسمت به قلم حضرت آیةاللَّه ناصر مکارم شیرازی که از پیشگامان بحث های عقیدتی از حدود چهل سال پیش در حوزه علمیه قم هستند تهیه شده و برای همه جست وجوگران این راه مفید و سازنده است.
استادانی که این دروس را تعلیم می دهند لطفاً به این «نکات» توجّه داشته باشند:
1- درس ها را باید عموماً با شواهد تاریخی و مشاهدات جالب در زندگی کنونی پرورش داد.
2- باید از معلومات شاگردان در این درس ها مدد گرفت و بیشتر با سؤال و جواب (به طور انفرادی یا دسته جمعی) درس ها را پیاده کرد.
3- آیه مربوط به هر درس با خط زیبا و خوانا روی تخته سیاه نوشته شود و سعی کنند شاگردان ترجمه آیات را به صورت کلمه به کلمه فرا گیرند، تا پایه ای برای آشنایی آنها با قرآن شود، حتی اگر یک نفر با صدای خوب آیه مورد نظر را بخواند و دیگران تکرار کنند بهتر است.
4- لزومی ندارد هر درس در یک روز پیاده شود، در صورت لزوم می توان یک درس را در دو روز پیاده کرد.
5- در عبارات هر درس ریزه کاری هایی هست که استاد باید قبلًا به دقّت آن را مطالعه فرماید تا به هنگام درس روی آن تکیه کند.
6- این دروس برای شاگردان دوره راهنمایی تا سال آخر دبیرستان- برای پسران و دختران- قابل استفاده است، همچنین برای تمام کسانی که اطلاع درستی از اصول عقائد اسلامی ندارند.
7- در نظر گرفتن جوائز برای کسانی که از عهده امتحان برآیند و یا آیات را با ترجمه به خوبی حفظ کنند و در جلسه بخوانند بسیار بمورد است.
8- احتمال قوی دارد دانش آموزان این دروس، سؤالاتی درباره خداشناسی کنند که پاسخ آن در این دروس نباشد، برای پاسخ آنها به کتاب های: «آفریدگار جهان»- «در جست وجوی خدا»- «پرسش ها و پاسخ های مذهبی» مراجعه فرمایید.

عناوین اصلی کتاب شامل:
پیشگفتار؛ ده درس خداشناسی ؛ ده درس عدل الهی ؛ ده درس پیامبرشناسی ؛ ده درس امام شناسی ؛ ده درس معادشناسی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

محمد مهدی اصغری

کتاب بسیار خوب و مناسب برای نوجوانان
و از نظر مفاهیم نسبتا سبک

20 دی 1399

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما