loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درآمدی بر نظریه دولت در اسلام

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 34602 10003022
40,000 36,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نوشتار حاضر از دیدگاه تاریخی و موضوعی به (تئوری دولت در اسلام) اختصاص یافته است. نویسنده با این نکته که (ولایت فقیه نقطه کانونی نظریه دولت در اسلام است) مباحث کتاب را پی می گیرد و سرانجام این عقیده را مطرح می سازد : (اعتقاد به ولایت فقیه نه تنها یک مسئله جدید نیست بلکه از شروع غیبت کبرا تا به امروز همواره مورد بحث، ادعا و اثبات همه بزرگان فقه و فقاهت بوده است) .این کتاب دارای دو بخش است: در بخش اول بر تعدادی از نظریه های موثر در ارتباط با (ولایت فقیه) تاکید می شود ;همچنین مهم ترین چهره های تاریخی متقدم نظریه (ولایت فقیه) معرفی می گردد .بخش دوم نیز شامل نظریه ولایت فقیه از نیمه دوم سده نخستین تا بعد از غیبت کبرا است .

"هر مؤمنی که به قاضی یا سلطان ستمگر شکایت برد و به غیر از خدا درباره او دادرسی شود در این گناه با او شریک است... [حتی] کسی که فقط اسم خود را در دیوان جباران از فرزندان "فلان کس" سیاه کند خداوند او را در قیامت به حالت سرگردانی محشور می کند... آنها را در بنای مسجد هم یاری نکنید... کسی که بقای جکومت آنها را دوست بدارد ، از آنها محسوب می شود و جایگاهش آتش خواهد بود..." نظریه دولت در اسلام از مباحث چالش انگیزی است که در این کتاب با توجه به تجربه سیاسی و آیات و سیره معصومین (ع) بدان پرداخته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما