فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نظام معرفت شناسی صدرایینوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1388
شمارگان: 2500
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 420
وزن(گرم): 482
تاریخ ثبت: چهارشنبه 29 مهر 1394
تاریخ ویرایش: دوشنبه 4 آبان 1394
کد : 34691
تعداد بازدید: 292
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

57000 ریال
51300 ریال
معرفی کتاب
صدرالمتألهین شیرازی بلند آواز ه و مؤسس حکمتی جامع مکاتب پیش از خود و به پایۀ بالایی همساز با معارف وحیانی اسلام است.حکمت ایشان مباحث گستردۀ خدا شناسی، هستی شناسی، انسان شناسی و فرجام شناسی را با عمق و دقت بسیار کاوید و از رهگذر تلاش ها و تحقیقات و تبعیت کامل از دستورات دین، به کشف و اثبات معارف بلندی نایل گشت.

بخشی از مباحث ایشان به معرفت، احکام و احوال آن اختصاص یافته است. او در سخنان خود در این موضوع، که با حوزه های پیشگفته ارتباط متقابل دارد، آرا و نظرات مختلف دیگران را به تفصیل ذکر و بررسی و گاه نقد و سپس نظر خویش را تبیین، اثبات و از آن دفاع کرده است.

صدرا نظام معرفت شناسی خویش ا با تکیه بر اندوخته های حمکت اسلامی پیش از خود و با ارائه نظریات بدیع و گاه با نقد های مفصل بر دیدگاه های پیشینیان شکل داد.ایشان اثری ویژه و مستقل را به این موضوع اختصاص نداد، اما مبانی معرفت شناختی خود را آنچنان در آثار گوناگون خود و در مسیر اثبات نظرات مختلف حکمی، عرفانی و دینی به کار برد که حاکی از انسجام ساختار و نظم سازمان معرفت شناسی وی دارد که این معنا با نظری کوتاه بر نظریات نو و گاه نقدهای مبسوط و مبنایی او بر دیگران روشن تر می شودکتاب نظام معرفت شناسی صدرایی در یک مقدمه و دو بخش تدوین شده است.

بخش اول این کتاب با عنوان هستی شناسی معرفت به مباحثی چون چیستی معرفت، اقسام معرفت، هویت معرفت، ماهیّت معرفت، ارکان معرفت و ترابط معرفت با عالم و معلوم می پردازد.

بخش دوم این کتاب با عنوان معرفت شناسی به امکان معرفت، فرایند و کانیزم معرفت، منابع معرفت، قلمرو معرفت، تئوری های صدق، ارزش و معیار معرفت و شرایط و موانع معرفت اشاره دارد.

محصولات مرتبط

مولف
حسن پناهی آزاد
ایشان متولد مرداد 1353 در ارومیه است. تحصیلات دولتی ایشان تا سیکل در ارومیه بوده و سپس در سال 1370 به حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بناب وارد شده اند. از جمله فعالیت های ایشان: سال 1375 آغاز فعالیت در معاونت آموزش حوزه علمیه ارومیه سال 1378 مراجعت به قم برای ادامه تحصیل سال 1380 آغاز تحصیل در مرکز تخصصی کلام حوزه علمیه موسسه امام صادق (علیه السلام ) و سال 1387 فراغت از تحصیل آن رشته در سطح سه و تصویب رسالة علمی سطح سه با عنوان «هستی شناسی معرفت د ر حکمت صدرایی» با رتبه عالی(نمره 20). …

عبدالحسین خسروپناه
استاد خسروپناه در سال 1345 در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود وی در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) از سال 1362 تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد و در سال 1368 در مقطع سطح سوم فارغ التحصیل شد.دروس حوزوی، را در مقطع سطح سوم از محضر اساتید مجرب در حوزه علمیه دزفول از جمله آیات مکرم آقای قاضی دزفولی، تدین نژاد، مدرسیان، سبط شیخ انصاری بهره برد. در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را درحوزه علمیه قم آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانی در حوزة علمیه قم حدود 12 سال بهره برد. وی در کنار …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!