فراخوانی فراخوانی ...

امنیت در نظام سیاسی اسلام (اصول و مؤلفه ها)

مولف : احمد جهان بزرگی

ناشر کتاب : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 341

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
150,000 135,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب امنیت در نظام سیاسی اسلام، دو هدف عمده در دستور کار خود دارد؛ یکی هدف اصلی و آن اینکه به صورتی بسیار محسوس و کاربردی به مؤلفه­های امنیت بپردازد. دوم اینکه به امنیت به شیوه ای نو بنگرد.یعنی جهت اتخاذ چارچوب نظری به روشی تمسک پیدا کند که بیشتر «استنباطی» است تا «توصیفی» یا «تشریحی». البته در این کتاب بیشتر، امنیت از طریق قرآن، سنت و سیره عقلا مورد بحث قرار گرفته است.

این کتاب در برگیرنده دو فصل است.

فصل اول به تعریف امنیت و جایگاه آن در نظام سیاسی اسلام اختصاص دارد و در پرتو آنها به یک سری اصول و قواعد کلی امنیت در مکتب هدایت اشاره شده است.

در فصل دوم انواع امنیت مورد بحث قرار گرفته شده است. بنابراین در این فصل امنیت از سه جهت تقسیم بندی شده است: امنیت از نظر سطح به امنیت فردی، گروه و ملی تقسیم می شود. از نظر قلمرو و هدف به امنیت داخلی و خارجی تقسیم می شود. از نظر موضوع نیز به امنیت های گوناگونی همچون سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی، منابع، قضایی، روانی و اخلاقی می تواند تقسیم شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط