بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است؟

ناشر : مینوی خرد

نویسنده : رونالد دورکین

مترجم : خشایار دیهیمی | محمود حبیبی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 175

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3493810003022
17,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب درباره بحث سیاسی- یا در واقع نبود بحث سیاسی- در آمریکا در سال های آغازین قرن 21 سخن گفته است.اما موضوعات این کتاب برخلاف مثال ها و نمونه ها پایه ای تر و کمتر مقید به فرهنگ سیاسی یک کشور خاص هستند.هر جامعه سیاسی با فرهنگ متکثر و اقتصاد پیشرفته ناگزیرند میان نظریه های رقیب درباره ماهیت و جایگاه حقوق بشر، نقش دین در سیاست، توزیع رفاه اقتصادی در جامعه و ماهیت نظام های سیاسی یکی را انتخاب کنند.موضوعات این کتاب بین المللی هستند و به هیچ دهه خاصی تعلق ندارند.

دورکین در بخش ابتدایی کتاب آورده است: من در این کتاب سعی کرده ام تا دیدگاه های خودم را در مورد مسائلی مثل رویکرد احتیاطی در برابر عدالت توزیعی مطرح کنم.مسائلی که برای عموم مخاطبان ملموس و برای یک بحث عمومی مناسبند.در این کتاب در مورد تعداد زیادی از مسائل سیاسی بسیار مهم سیاسی بحثی به میان نیامده است زیرا به نظرم آنها با اصول خاصی مربوط به کرامت انسانی که در این کتاب مدنظر من هستند ارتباط چندانی نداشتند.

کتاب نامبرده در پنج فصل با سرفصل هایی چون: «مبنای مشترک در جستجوی بحث»، «تروریسم و حقوق بشر» ، «دین و کرامت انسانی»، «مالیات و مشروعیت» و «آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است؟» گردآوری و به همراه یک موخره به پایان رسیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط