loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عقل در قرآن و تمدن اسلامی: سمینارهای ارائه شده در دومین دوره کوتاه مدت اسلام و مسائل معاصر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 34950 10003022
76,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بررسی جایگاه و کارکردهای عقل از منظر قرآن، اندیشمندان مسلمان و فرهنگ و تمدن اسلامی است. در نوشتار حاضر سعی شده است ضمن بازخوانی برخی از آیات و نیز روایات معصومین(ع) به تبیین اهمیت و اعتبار عقل به عنوان یکی از منابع مهم فهم دین و آموزه های دینی، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تعهدآفرینی عقل و علم و آثار عقلانیت در ساختن تمدن بزرگ اسلامی، منعکس شود. نویسنده در همین راستا به انعکاس دیدگاه های شخصیت هایی مانند: عبدالله جوادی آملی، علیرضا اعرافی، سیدمحمود موسوی، حمید پارسانیا، شهرام پازوکی، غلامرضا اعوانی، احمد پاکتچی، مهدی هادوی تهرانی، احمد واعظی و برخی دیگر از شخصیت های غربی و اسلامی از سایر کشورها در مورد اهمیت، کارکرد و اعتبار عقل در دین اسلام پرداخته و جایگاه عقلانیت در دین اسلام و نیز استفاده عالمان دینی در طول تاریخ از دلایل عقلی را از منظر این شخصیت ها، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما