loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بیت الغزل معرفت: گزیده غزلیات حافظ و گزارش آنها

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35035 10003022
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حافظ و ماجرای پایان ناپذیر او را پیوسته باید با نگاهی دیگر و جوری دیگر دید، می باید شعر او را هربار از منظری نگریست. این سخن همیشه تازه است و با خود تازگی ها دارد. و اگر چنین نبود از میان انبوه دواوین شعر سر بر نمی کشید و در اوجی دست نیافتنی همچنان شاهکار ادب پارسی نمی ماند. این حسن دلپذیر و زیبایی کم نظیر بسیاری را بر می انگیزاند تا در عرصه تجربیات حافظ گام هایی زنند و دیگران را ره توشه ای آورند. همین تازگی سخن حافظ ما را نیز برانگیخت با توجه به مخاطبان جامعة المصطفی و کم و بیش با به همه جوانب این منشور، از جهت هنری و بلاغی از یک سو و مشامین عرفانی و لطایف حکمی با نکات قرآنی از سوی دیگر از شعر حافظ غزل هایی برگزینیم و در چهارچوب انتظارات ناشر و توان خویش گزارش گر هنر او باشیم.

کتاب در 16 درس ،مجموعا 48 غزل حافظ را آورده است که شرح غزل ها در سه مرحله انجام شده است: توضیح کلمه ها ، ترکیب ها و اصطلاحات - نکته های زیبایی شناختی - معنی بیت در صورت نیاز و اشارات عرفانی ، اخلاقی و معنایی. در هر درس نخست یک غزل شرح شده است و سپس برای باروری وش کوفایی ذهن و زبان دانش پژوهان و دخالت دادن آنان در بحث، یک غزل نیز به شکل طرح پرسش های مهم آمده و در انجام نیز یک غزل بدون شرح و پرسش جهت خوانش و بحث در کلاس آمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما