loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تفسیر تطبیقی: بررسی تطبیقی مبانی تفسیر قرآن و معارفی از آیات در دیدگاه فریقین

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

تفسیر قرآن به دو نوع کلی تفسیر ترتیبی و تفسیر موضوعی تقسیم می شود که مورد اهتمام فریقین بوده و هر کدام از اینها تقسیم بندیهای خاص خود را دارند.
نوع دیگر از تفسیر که تا کنون درحوزه تفسیر قرآن مغفول مانده و مستقل می باشد، تفسیر تطبیقی یا مقارن است که به بررسی مقایسه ای دیدگاه های شیعه واهل سنت درباره مفاهیم قرآن می پردازد. که از جمله فوائد این نوع تفسیر به موارد زیر می توان اشاره کرد:
1. کشف نقاط ضعف و قوت فریقین در مبانی تفسیرو دیدگاههای تفسیری
2. شناخت نقاط اشتراک و افتراق فریقین در مبانی تفسیر و مفاهیم تفسیری
3. مرز بندی دقیق از اختلافهای مبنایی با تفاوت های بنایی و بررسی و نقد هر کدام
4. کشف اختلاف لفظی فریقین
5. برملا ساختن بسیاری از داوریهای ناآگاهانه و یا اتهامهای متعصبانه
نویسنه کتاب حاضر بر اساس این رویکرد موضوعاتی از قرآن را گزینش کرده و تفسیر آنها را از دیدگاه فریقین مورد بررسی تطبیقی قرار داده که گزینش آیات بر اساس اولیویتها و نیازهاست بخشی از این اولیویت ها در تفاوت دیدگاهی بین شیعه و اهل سنت ( به طور عام) و بخشی در تفاوت دیدگاهی شیعه با وهابیت (به طور خاص) می باشد که در هر دو مورد به صورت دقیق و مفصل دیدگاهها به صورت علمی بیان و مورد نقد و بررسی قرار گرفته.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما