بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (3)
  4. تاریخ و سیره اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (1-3)
  5. مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر دوم: شرحه شرحه، گزارش کوتاه امیرالمؤمنین (ع) از زندگی خویش

مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر دوم: شرحه شرحه، گزارش کوتاه امیرالمؤمنین (ع) از زندگی خویش

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3515010003022
5,200 4,680 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مجموعه از چشم انداز امام علی(ع) چهل موضوع مهم و اساسی از منظر آن حضرت ترسیم شده است. در تدوین این مجموعه کم نظیر که تا کنون برخی از دفاتر آن به چاپ های بیش از ده نوبت رسیده اند به اقتضائات مخاطب اصلی آن یعنی نوجوانان و جوانان توجه خاص شده است.

در هر دفتر از این مجموعه به تنهایی بحث مستقلی مطرح و به پرسش و شبهه ای اساسی پاسخ داده شده است و نثر روان، جذاب، جوان پسند و کم حجم از ویژگی های منحصر به فرد مجموعه ی چهل جلدی از چشم انداز امام علی(ع) می باشد.

روایت دریا، شهید و شهادت، برادری داشتم که ...، شرحه شرحه، قاسطین، مارقین و ناکثین، تصمیم های بزرگ جوانی، نظارت بر دولت، رابطه هست ها و بایدها، مخالفان سیاسی، رهبر و رهبری، امام علی(ع) و هنر، جوان، حقوق متقابل مردم و حکومت، حرف های فیروزه ای، نیاز به دین، کار و دین، مرگ، چالش های دینی، اعتدال و پرستش و... از عناوین این مجموعه 40 جلدی به شمار می روند.

طبق کتاب آسمانی یهود، جانشین هر پیامبر، 7 مرتبه در زمان حضور آن پیامبر و 7 مرتبه نیز پس از رحلت او مورد سخت ترین امتحان های الهی قرار می گیرد.
امیرالمؤمنین (ع)، در پاسخ به سؤال یکی از بزرگان یهود، مبنی بر درخواست بیان امتحان های مزبور که خود نشانه، صحت جانشینی اوست، 7 مرحله آزمایش را در زمان پیامبر (ص)، و 7 مرحله دیگر را پس از ایشان، به تفصیل بیان نمودند.
امام (ع)، اذعان داشت که در سایه لطف الهی توانسته، در تمام مراحل پیروزمندانه فرمان بردار حق باشد.
اولین اجابت کننده دعوت حق، جان فشانی در شب هجرت، حماسه آفرینی در بدر، احد، خندق و خیبر، رساندن پیام پیامبر (ص) به مشرکان مکه و قرائت سوره برائت بر آنان، همچنین صبر در رحلت پیامبر (ص) صبر در نادیده گرفتن وصیت پیامبر (ص) مبنی بر جانشینی ایشان، سکوت به سبب رعایت مصلحت امور مسلمین در زمان خلافت خلیفه اول و دوم و نیز قرارگیری در شورای شش نفره و تحمل نتیجه آن، مقابله با بیعت شکنان پس از دست گرفتن زمام امور، نبرد با معاویه و حادثه حکمیت، مقابله با آشوب خوارج و انتظار شهادت امتحان های 14 گانه ایشان هستند.
کتاب حاضر که دومین دفتر از مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) می باشد، سخنان امیرالمؤمنین (ع) پیرامون این امتحان های حساس و سنگین الهی می باشد.
فهرست مطالب این کتاب به شرح زیر است:
● مقدمه
● چگونه علی (ع) را بشناسیم؟
● سرآغاز بخش اول گزارش
● سرآغاز بخش دوم گزارش
● سرانجام: در انتظار شهادت
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط