بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (3)
  4. سیره انبیاء و اولیاء الهی (ع) (2-3)
  5. مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر پانزدهم: اعتدال

مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر پانزدهم: اعتدال

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3518510003022
2,000 1,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مجموعه از چشم انداز امام علی(ع) چهل موضوع مهم و اساسی از منظر آن حضرت ترسیم شده است. در تدوین این مجموعه کم نظیر که تا کنون برخی از دفاتر آن به چاپ های بیش از ده نوبت رسیده اند به اقتضائات مخاطب اصلی آن یعنی نوجوانان و جوانان توجه خاص شده است.

در هر دفتر از این مجموعه به تنهایی بحث مستقلی مطرح و به پرسش و شبهه ای اساسی پاسخ داده شده است و نثر روان، جذاب، جوان پسند و کم حجم از ویژگی های منحصر به فرد مجموعه ی چهل جلدی از چشم انداز امام علی(ع) می باشد.

روایت دریا، شهید و شهادت، برادری داشتم که ...، شرحه شرحه، قاسطین، مارقین و ناکثین، تصمیم های بزرگ جوانی، نظارت بر دولت، رابطه هست ها و بایدها، مخالفان سیاسی، رهبر و رهبری، امام علی(ع) و هنر، جوان، حقوق متقابل مردم و حکومت، حرف های فیروزه ای، نیاز به دین، کار و دین، مرگ، چالش های دینی، اعتدال و پرستش و... از عناوین این مجموعه 40 جلدی به شمار می روند.

دین جهان شمول اسلام ، به تمام ابعاد وجودی انسان توجّه دارد و دستورهایش ، در جهت سعادتمند ساختن انسان ، با حقیقت و ابعاد وجودی وی منطبق است ؛ زیرا خداوندی که از تمام ابعاد وجود انسان آگاهی کامل دارد، آن را پدید آورده است .

یکی از فرمان های اساسی اسلام ، توصیه به «اعتدال « و «میانه روی» در تمام امور است . پانزدهمین دفتر، دیدگاه حضرت امیر مومنان علی (ع) درباره اعتدال و میانه روی را بررسی می کند و برای کامل ساختن مباحث از قرآن کریم و گفتارهای دیگر امامان معصوم(ع) نیز بهره می گیرد.

این کتاب از یک مقدمه و چهار فصل تشکیل شده است. فصل اول کتاب به مفاهیم و کلیات، معنای اعتدال، سفارش به اعتدال، ضرورت به اعتدال و بار ارزشی اعتدال می پردازد. در فصل دوم گستره اعتدال در اصول اعتقادی، در مناسک و عبادات استحبابی، در برنامه های اخلاقی، در مسائل اجتماعی، در برنامه های اجتماعی و در توجه به دنیا تبیین می شود. فواید اعتدال در فصل سوم کتاب می آید.

در این فصل، استمرار روزی و احساس بی نیازی، آرامش روان و رضایت خاطر، بصیرت و هدایت، نجات و سعادت، بارور شدن کردار نیک، عزت نفس و شرافت، تندرستی، اجابت دعا، مهار نفس، ایجاد روحیه قناعت و کارگاه مقابله با ناملایمات به عنوان فواید اعتدال ذکر می شود. فصل چهارم هم به ویژگی های انسان غیرمعتدل اختصاص می یابد. نویسنده کتاب، نادانی، فساد، پرخوری، مراعات نکردن جایگاه خویش، ظلم به خود و... را از جمله ویژگیهای انسان غیرمعتدل بر می شمار
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط