بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر بیست و نهم: آزادی سیاسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3521010003022
5,000 4,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مجموعه از چشم انداز امام علی(ع) چهل موضوع مهم و اساسی از منظر آن حضرت ترسیم شده است. در تدوین این مجموعه کم نظیر که تا کنون برخی از دفاتر آن به چاپ های بیش از ده نوبت رسیده اند به اقتضائات مخاطب اصلی آن یعنی نوجوانان و جوانان توجه خاص شده است.

در هر دفتر از این مجموعه به تنهایی بحث مستقلی مطرح و به پرسش و شبهه ای اساسی پاسخ داده شده است و نثر روان، جذاب، جوان پسند و کم حجم از ویژگی های منحصر به فرد مجموعه ی چهل جلدی از چشم انداز امام علی(ع) می باشد.

روایت دریا، شهید و شهادت، برادری داشتم که ...، شرحه شرحه، قاسطین، مارقین و ناکثین، تصمیم های بزرگ جوانی، نظارت بر دولت، رابطه هست ها و بایدها، مخالفان سیاسی، رهبر و رهبری، امام علی(ع) و هنر، جوان، حقوق متقابل مردم و حکومت، حرف های فیروزه ای، نیاز به دین، کار و دین، مرگ، چالش های دینی، اعتدال و پرستش و... از عناوین این مجموعه 40 جلدی به شمار می روند.

در بیست و نهمین دفتر، نویسنده با استناد به سخنان امام علی (ع) در نهج البلاغه نشان می دهد که آن حضرت معتقد است که اگر کسی به حفظ آزادی های خویش در جامعه مدنی مایل باشد، نباید تنها به اعلام تمایل خویش اکتفا کند بلکه باید طرح هایی در اندازد که در پرتو آن مرزهای اقتدارگرایی مطلق و آزادی مشخص شود و کسی توانایی تجاوز کردن به این مرزها را نداشته باشد . نویسنده با دسته بندی سخنان امام علی (ع)، درباره این طرح ها توضیح می دهد: 1.آزادی از هر نوع سلطه بشری، 2. آزادی نقطه عزیمت در قانونگذاری، 3. آزادی در پرتو متعهد نمودن حکومت، 4. برابری اجتماعی، زمینه ساز آزادی، 5. تفکیک قوا تضمین کننده آزادی سیاسی، 6. مدارا یا حداکثر آزادی در مسائل شخصی، خانوادگی و اخلاقی، 7. ایجاد آزادی پایدار با تقویت روح آزادگی، 8. نظارت، نقد و نصیحت اوج آزادی سیاسی، 9. امر و نهی کلید رفع موانع آزادی، 10. تضمین آزادی بیان با طرح مشورت عمومی .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط