بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. ابداعات فلسفی علامه طباطبایی (ره)
  • ابداعات فلسفی علامه طباطبایی (ره)

ابداعات فلسفی علامه طباطبایی (ره)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3523110003022
25,000 22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب ابداعات فلسفی علامه طباطبایی در سه بخش: 1.منطق و معرفت؛ 2. امور عامه؛ 3. الهیات بالمعنی الأخص، تنظیم شده است و هر بخش شامل فصل هایی است و اکثر فصل ها دارای قسمت های متعدد مرتبط با عنوان فصل می باشد. ساختار این نوشتار صرفاً به شکل مسأله محورانه است نه به صورت یک نظام فلسفی.
برخی از نکات بارز این کتاب به ترتیب زیر است:
1. معرفی تعدادی اغز آرای فلسفی و منطقی علامه طباطبایی که ظاهراً تا کنون به صورت مشروح و مستقل مورد تحقیق قرار نگرفته و در کتابی جمع آوری نشده است.
2. تطبیق و مقایسه اجمالی تعدادی از آرای فلسفی و منطقی علامه طباطبایی با دیدگاه های فیلسوفان بزرگی نظیر ابن سینا، شیخ اشراق، صدرالمتألّهین، حکیم سبزواری و مشخص کردن تفاوت نظر ایشان با دیگر حکیمان.
3. نشان دادن مشرب واقع گرایی، نقادی، ابتکاری، نظریه پردازی، تحوّل گرایی، نوگرایی و شمّ خاصّ در تشخیص و تفکیک حقایق از اعتباریات و کاربرد چشمگیر منطق در مباحث فلسفی.
4. تسهیل کار محقّقین و مدرّسین فلسفه در دستیابی بر پاره ای از جدیدترین آرا و نظریه های فلسفی به منظور تطبیق و مقایسه با آرای فلاسفه دیگر.
5. آسان نمودن کار مورخین تاریخ فلسفه اسلامی و فلسفه تطبیقی در امر تشخیص و وقوف بر آرای جدید در فلسفه اسلامی و ضبط و نگارش آن ها و کمک در اطلاع بر سیر تطور و تکامل مسائل فلسفه.
6. ایجاد زمینه مطالعه و انگیزه بیشتر برای محققین غربی و شرقی جهت شناخت بیشتر بُعد فلسفی شخصیت علامه طباطبایی و بالمآل ایجاد زمینه برای معرفی بیتر فرهنگ و اندیشه اسلامی در جهان.
7. یادآوری مجدّد وجود صفات برجسته اخلاقی در سطح بسیار عالی در شخص علامه طباطبایی، مانند اخلاص و تواضع و عدم هیاهو و افتخار و اعجاب با وجود داشتن نظریات ابتکاری علمی و فلسفی فراوان و شایسته بودن لقب «صالح­المتألّهین» برای ایشان.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط