loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بررسی احوال فرزندان امام موسی کاظم علیهم السلام و نقش آنها در تاریخ تشیع

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده سید یاسین زاهدی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35397 10003022
55,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دوره ای که امام کاظم علیه السلام و فرزندان ایشان در آن می زیستند، از دوران های بسیار مهم تاریخ تشیع است، در این دوره، فعالیت های شیعیان در عرصه های مختلف فرهنگی و سیاسی اوج گرفت و قیام های بسیاری بر ضد حکومت عباسی به وقوع پیوست. در عرصه فرهنگی نیز شبکه گسترده وکالت در زمان امام کاظم علیه السلام ارتباط میان آن حضرت و شیعیان را آسان کرده بود؛ از این رو حضور فرزندان امام در دوره های بعد در شهرهای مختلف ایران و عراق حائز اهمیت فراوان بود و در رشد فزاینده شیعیان، بسیار موثر افتاد.
هجرت امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو، زمینه ای فراهم کرد تا برخی فرزندان امام کاظم علیه السلام نیز به ایران مهاجرت کنند.
حضور این امام زادگان در نقاط مختلف ایران، پیامدهای سیاسی و مذهبی بسیاری در پی داشت و باعث شد تا مذهب تشیع در مناطقی که تا آن زمان، نفوذ چندانی در آن نداشت، گسترش یابد. امروزه این امامزادگان در نقاط مختلف ایران و عراق مورد توجه خاص قرار دارند؛ از این رو شناخت ایشان و آشنایی با زندگی سیاسی و اجتماعی آنان، در مطالعه تاریخ تشیع، بسیار مهم ارزیابی می شود. کتاب حاضر به بررسی احوال فرزندان امام موسی کاظم علیه السلام و نقش آن ها در تاریخ تشیع می پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما