loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پدیده وحی از دیدگاه علامه طباطبایی (ره)

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده رحمت الله احمدی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 256

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35431 10003022
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، بررسی ماهیت وحی، امکان آن، ضرورت و حقیقت آن، سلامت آن از تحریف و برخی دیگر از ویژگی های آن از دیدگاه آرای قرآنی و تفسیری علامه سیدمحمدحسین طباطبایی است. در این کتاب نخست تعریفی لغوی و اصطلاحی از وحی ارایه شده و پس از آن ارکان وحی، کاربردهای آن در امور تکوینی و تشریعی، نقش آن در ارتباط خدا با انسان ها و نیز ارتباط جنیان و شیاطین با انسان ها، مورد بحث و بررسی قرآنی قرار گرفته است. آنگاه به بررسی امکان وحی و پاسخ شبهات منکران آن پرداخته و ادله امکان آن را از منظری عقلی و نقلی بررسی نموده است. در ادامه نویسنده به ضرورت وحی و نبوت از دو منظر عقلی و نقلی اشاره نموده و رابطه بین عقل و وحی، کارکردهای هر یک از آن دو در هدایت انسان، ماهیت کلام خدا و تحلیل عقلانی از آن را شرح داده است. در بخش دیگری از کتاب حاضر وی به ضرورت سلامت وحی از هر گونه تحریف اشاره نموده و ضمن بیان معنای عصمت، دلایل عقلی و نقلی سالم ماندن وحی از انواع تحریف را بررسی نموده است. لازم به ذکر است که تمامی این مباحث از دیدگاه قرآنی و تفسیری علامه سیدمحمدحسین طباطبایی ارایه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما