بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. نمایشنامه و فیلمنامه (2-18)
  5. داستان اسلحه: درباره ی فیلم های جنگی ایران و جهان
  • داستان اسلحه: درباره ی فیلم های جنگی ایران و جهان

داستان اسلحه: درباره ی فیلم های جنگی ایران و جهان

ناشر : انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

نویسنده : حسین معززی نیا

سال نشر : 1378

تعداد صفحات : 325

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 355010003022

معرفی کتاب

مجموعه مقالات این کتاب در بررسی سینمای جنگی و موضوعات مربوط این گونه سینمایی شکل گرفته اند. منابع مکتوب در این حوزه آن قدر کم شمارند که اضافه شدن هر کتاب جدید می تواند برخی از نقص ها و کمبودها را جبران کند.

در این مجموعه تلاش شده کار متفاوتی انجام شود و برخلاف نمونه های مشابه، از طریق تفکیک وقایعی که منجر به ساخته شدن فیلم های جنگی شده اند، پیش رود. یعنی ابتدا به خود جنگ ها و شرایط و دلایل شکل گیریشان پرداخته شده و فیلم های ساخته شده درباره هر جنگ مرور شده و سپس مباحث جزئی تر مورد توجه قرار داده شده است.

اولین بخش کتاب «داستان اسلحه» که توسط حسین معززی نیا گردآمده و نوشته شده، در باره فیلم های جنگ جهانی اول است. "درسنگرهای گل آلود جبهه فرانسه" و "چرخش چاقوی فیلم ساز در زخم تماشاگر" از عناوین این بخش است.

در بخش دوم به فیلم های جنگ جهانی دوم با عناوین: از گتوهای ورشو و دروازه های استالینگراد تا...، تصویر اصیل میدان های نبرد، نجات سربازان رایان چگونه فیلم برداری شد و جنگ چیز باشکوهی نیست، پرداخته شده است.

در فصل سوم و مربوط به فیلم های جنگ ویتنام، عناوین: چاله های دوزخ در سرزمین سرسبز، همه مصائب یک فیلم ساز، فیلمی در حال تکوین و در جنگ برنده ای وجود ندارد، دیده می شود.

فیلم های جنگ خلیج فارس (1991) و فیلم های جنگ بوسنی (95ـ1992) موضوعات چهارمین و پنجمین کتاب «داستان اسلحه» است.

موضوع آخرین بخش این کتاب ،فیلم های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که با عناوین: معناهای بیان شده، قصه های تعریف نشده، گزارش اقلیت، دردسرهای میل به پرزدن، آواز کشتگان و زیبایی جلوه های ویژه، بررسی شده اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط