بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید (5)
  4. صفات خدا در کلام اسلامی و کلام مسیحی قرون وسطی

صفات خدا در کلام اسلامی و کلام مسیحی قرون وسطی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : شاهدعلی هادی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3556310003022
10,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، رویکردی تطبیقی در مورد نحوه تبیین صفات خدا در کلام اسلامی و کلام مسیحی است. در این اثر نخست کلیاتی از کلام اسلامی و مکاتب مختلف مربوط به آن اعم از کلام معتزله، اشاعره و امامیه ارایه شده و پس از آن دیدگاه این مکاتب کلامی در مورد صفات خداوند متعال و فرق گذاشتن بین ذات و صفات خدا از منظر آنان، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نویسند در همین راستا به انعکاس دیدگاه های برخی از مشهورترین متکلمان مسلمان اعم از معتزله، اشاعره و امامیه در زمینه ماهیت صفات الهی پرداخته و یک جمع بندی از دیدگاه های آنان در این زمینه ارایه نموده است. آن گاه از دیدگاه مکاتب فلسفی و کلامی مسیحیت به تبیین صفات خدا، خداشناسی، مسأله تثلیث، نظریه تمثیل، ماهیت علم خدا و برخی دیگر از الهیات مسیحی پرداخته و دیدگاه های متکلمانی همچون: توماس آکویناس، بازیلوس، بوئتیوس، اوریگن، گرگوریوس و آگوستین را در این زمینه منعکس نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط