بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. آشنایی مقدماتی با فلسفه اسلامی

آشنایی مقدماتی با فلسفه اسلامی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 168

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3558810003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب، مروری بر کلیات فلسفه اسلامی و مسایل مختلف مندرج در آن با رویکردی آموزشی برای طلاب غیرایرانی است. در ابتدای این اثر تعریفی از فلسفه، موضوع آن و نیز مبادی این علم ارایه شده و تاریخچه و زمینه پیدایش آن بیان شده است. آنگاه تاریخچه ای از فلسفه اسلامی ارایه شده و کارکردهای آن در سایر علوم اسلامی بیان شده است. در ادامه نویسنده به مهمترین مکاتب فلسفی در اسلام اعم از فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه اشاره نموده و ویژگی های هر یک از این مکاتب را بیان نموده است. سپس آشنایی اجمالی با مکاتب کلامی و عرفانی صورت گرفته و مهمترین مباحث رایج در آن ها معرفی شده است. بیان احکام مربوط به وجود، اصالت وجود یا ماهیت، تقسیمات اولیه هستی، مباحث مربوط به علیت و قوانین مربوط به آن و بیان احکام مربوط به واجب الوجود و براهین مرتبط با آن و نیز الهیات فلسفی از دیگر مندرجات این نوشتار است. نویسنده در پایان هر فصل سؤالاتی در مورد محتوای همان فصل یا درس مطرح کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط