بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

ساز و کار بانکداری اسلامی: بررسی ساز و کارهای تجهیز و تخصیص منابع در بانک های اسلامی

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده محمدجواد توکلی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 496

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3565010003022
23,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این اثر که برای تدریس در دوره کارشناسی ارشد مالیه و بانکداری اسلامی تدوین شده است، به بررسی فقهی و اقتصادی سازوکارهای بانکداری اسلامی در تجهیز و تخصیص منابع پرداخته شده است. مباحث کتاب با مطالب کلی مانند تعریف مفاهیم مربوط به بانکداری، صرافی و تاریخچه پول و مهندسی مالی آن آغاز شده و پس از آن شیوه های تجهیز منابع مالی بانک ها با استفاده از آموزه های نظام اقتصادی اسلام، مورد بحث و بررسی اجمالی قرار گرفته است. در همین راستا نویسنده ابتدا به روش های موجود در زمینه سپرده های بانکی و سرمایه گذاری اشاره نموده و چگونگی توزیع سود و زیان سپرده های سرمایه گذاری را تبیین نموده است. در بخش بعدی کتاب به بررسی تخصیص منابع در بانکداری اسلامی پرداخته و اقتضائات عقود اسلامی در مورد مهندسی کردن تخصیص منابع را بررسی نموده است. وی دراین زمینه به منابع مالی جذب شده از طریق گسترش تسهیلات قرض الحسنه و مبادلات مالی در این عرصه اشاره نموده و راه کارهای تأمین مالی مبادله ای در بانکداری اسلامی و روش های جذب مشارکت مردم و نیز خدمات اعتباری در نظام بانکی را توضیح داده است. وی همچنین به سازوکار مدیریت تجهیز و تخصیص منابع بانکی را بیان کرده و سیاست های مالی لازم در این زمینه را معرفی کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما