بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. انقلاب و حکومت (8)
  4. انقلاب اسلامی و حکومت دینی (2-8)
  5. درآمدی بر مناسبات روحانیت و دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امام خمینی (ره)

درآمدی بر مناسبات روحانیت و دولت اسلامی با تأکید بر دیدگاه امام خمینی (ره)

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : علی معصومی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3575810003022
9,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، پژوهشی در مورد لزوم پیوند بین روحانیت با حکومت و سیاست از منظر امام خمینی و نقد دیدگاه های سکولاریستی در این زمینه است. در این پژوهش نخست تعریفی از روحانیت و تاریخچه حضور آن در تاریخ اسلام ارایه شده و پس از آن به بررسی مفهوم دولت اسلامی و ارکان و شاخص های مهم آن پرداخته شده است. نویسنده با توجه به سابقه دخالت قشر روحانیون در امور حکومتی در طول تاریخ اسلام و با توجه به نظریه ولایت فقیه که توسط امام خمینی ارایه شده است، بر ضرورت همکاری روحانیت با نهاد حکومت اسلامی در امور مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از نگاه ایشان تأکید نموده و برخی از نظریه های سکولاریستی مبنی بر جدا بودن نهاد دین از نهاد سیاست و به حاشیه راندن روحانیون از این عرصه را مورد نقادی قرار داده است. وی عوامل پیوند و تعامل روحانیون با حکومت اسلامی و موانع همکاری بین آنان را نیز بیان کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط