12,000
تومان
10 ٪
10,800
تومان
افزودن به سبد خرید

ضمانت اجراهای صلح و امنیت بین المللی (در ارتباط با کشور های در حال توسعه)

دسته بندی: حقوق

ناشر: انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده: محمدرضا باقرزاده

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1394

تعداد صفحات: 288

1دیدگاه
/
1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

در فصل اول این اثر به مفاهیم اشاره شده و نویسنده، سه مفهوم کشورهای در حال توسعه، ضمانت اجرا و صلح و امنیت بین المللی را مطرح کرده است.

فصل دوم اثر، کلیات نام دارد که نویسنده در این فصل در چهار گفتار پیشینه ضمانت اجرای حقوق بین الملل را مطرح کرده و اهمیت ضمانت اجرا در حقوق بین الملل را تبیین می کند.

گفتار سوم اهداف ضمانت اجرا و گفتار چهارم تبیین اهمیت مطالعه وضعیت کشورهای در حال توسعه است.

کشورهای در حال توسعه و نظام امنیت دسته جمعی ملل متحد به چه صورتی در این زمینه عمل می کنند که بخش اول مباحث نظری در مورد کشورهای درحال توسعه بوده و در مورد نظام امنیت دسته جمعی منشور ملل است و بخش دوم بررسی عملکرد امنیت دسته جمعی منشور ملل متحد است.

در بخش دیگر، اقدامات دولت ها مطرح می شود که خارج از امنیت جمعی منشور ملل متحد است که دفاع مشروع و اقدامات دولت ها با توجیه دفاع مشروع تبیین می شود.

حقوق بین الملل در بعد قانونگذاری و اعمال آن و بعد تعقیب و مجازات متخلفان با حقوق داخلی تفاوت های بسیاری دارد و مهم ترین مسئله موجود به نظر نویسنده در روابط بین الملل، صلح و امنیت بین المللی است.

این کتاب دامنه پژوهش چالش های نظری و به طور عمده منشور ملل متحد را در برمی گیرد و قطعنامه ها و اقدامات مهم شورای امنیت سازمان ملل متحد را به عنوان رکن اصلی امنیت دسته جمعی مدنظر قرار داده است.

سئوال اصلی که در این کتاب به آن پرداخته شده این است که ضمانت اجراهای صلح و امنیت بین المللی در مورد کشورهای در حال توسعه با کدام چالش های نظری و عملی رو به رو است، بعد چالش ها در صلح و امنیت بین المللی چیست و ضمانت اجرای این صلح و امنیت بین المللی چیست.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام