فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اندیشه پست مدرنناشر کتاب : سخن
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رقعی
سال نشر: 1391
شمارگان: 1100
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 181
وزن(گرم): 376
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 26 آبان 1394
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 27 آبان 1394
کد : 36019
تعداد بازدید: 273
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

150000 ریال
معرفی کتاب
دکتر رضا داوری اردکانی در کتاب «اندیشه پست مدرن» به اندیشه پست­ مدرن و فهم معنی آن و نسبت ما و اندیشه پست­ مدرن و پایان مدرنیته می پردازد.

در سالهای اخیر در باب مدرنیته و وضع و شرایط پست­ مدرن کتابهای بالنسبه زیادی از زبانهای اروپایی به زبان فارسی ترجمه شده است. گرچه ترجمه بعضی از این کتابها بد و نامفهوم و نارساست، باید آنها را به عنوان تمرین ترجمه یا تجربه شکست سهل­ انگاری در کار مهم و دشوار ترجمه، پذیرفت. بعضی ترجمه­ ها هم خوب است و با خواندن آنها می­ توان با مطالب پست ­مدرن و وضع آن آشنا شد. برخی مدرنیته را در برابر سنت می­ گذارند و چه بسا که با نظر به این تقابل گمان کنند که آدم مدرن از سنت بریده است و باید با آن مخالف باشد.

در ایران و شاید در همه کشورهایی که علم و ادب و سیاست جهان جدید تعلیم و اجرا می­ شود، قبل از مطالعه آرا و آثار فلسفی باید کاری «بیکنی» صورت گیرد. فرانسیس بیکن به قول خودش به بتهایی توجه کرد که تا بودند و تا باشند نمی­گذاشتند و نمی­ گذارند اندیشه نو که او آنرا حقیقت می­ خواند به درستی درک و دریافت شود. بتهای بیکنی هنوز هم وجود دارد و البته در مواردی صورتشان دگرگون شده است. ما هم مثل مردم زمان بیکن گرفتار عادات تاریخی و زبانی خود هستیم. ما از بسیاری تعابیر و اصطلاحات و ازجمله مدرنیته قبل از تحقیق در معنای آن، تصورهایی داریم و تازه وقتی با معنی اصطلاحی آن آشنا می­ شویم، آنرا مثلاً شیوه زندگی و اندیشیدن در دنیای جدید و در کشورهای به اصطلاح توسعه­ یافته می­ دانیم و فکر می­ کنیم که این شیوه فکر و زندگی مرحله تکامل­ یافته تاریخ در قیاس با دوران پیش از مدرن (و مثلاً قرون وسطی) است».فهرست مطالب کتاب به این شرح است:

فهرست مطالب کتاب به این شرح است:

ما و اندیشه ی پست مدرن و پایان مدرنیته

اندیشه ی پست مدرن

اندیشه ی پست مدرن و فهم معنی آن

فهرست اعلام

اندیشه ی پست مدرن دو تاریخ دارد، یک تاریخ آن به زمانی باز می گردد که هنوز حرفی به نام مدرنیته وجود نداشت. این تاریخ در دوران مدرنیته هم دوام داشت و جزئی از آن بود. تاریخ دیگر پست مدرن از زمان آغاز مدرنیته یعنی از رنسانس در زمان مونتنی و شکسپیر آغاز می شود و در قرن نوزدهم در تفکر کی یرکگارد و نیچه و بخصوص در آثار شاعران و نویسندگان غربی و روسی جلوه های بارزی پیدا می کند.

دکتر داوری اردکانی کتاب «اندیشه پست­ مدرن» را با این جملات به پایان می­ برد که: «مسلماً مباحث تجدد با سیاست پیوند دارد اما از موضع سیاسی در این بحثها نباید وارد شد، زیرا با این بحث هاست که تکلیف سیاست روشن می شود نه اینکه سیاست راه تفکر را معین کند. سیاست قبل از تفکر، سیاست نیست بلکه هوی است. ماهیت تجدد و تاریخ آنرا با سیاست هوی و با هیچ سیاستی نمی­ توان دریافت، بلکه فهم تاریخ راه سیاست را باز و روشن می­ کند».


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!