بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

زنان دربار به روایت اسناد ساواک 6: فریده دیبا

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

«فریده دیبا مادر فرح بعد از ازدواج فرح با محمدرضا پهلوی در سال 1338 به همراه دخترش به دربار پهلوی راه یافت. و عنوان زن دربار پهلوی را گرفت و در یکی از کاخ ها سکونت یافت. او قبل از راهیابی به دربار زندگی مرارت باری را سپری کرده بود؛ اما در موقعیت جدید، به زودی گذشته را فراموش کرد و روش اشرافی و مسرفانه ای را که غرق در فساد و بی بندوباری و هزینه های افسارگسیخته بود، در پیش گرفت.»

ششمین کتاب از مجموعه کتب سندی «زنان دربار به روایت اسناد» که در تابستان سال 88 به زیور طبع آراسته شده و در جامعه تاریخ پژوهی کشور به ویژه آنان که بر روی دربار و مفاسد آن پژوهش می کنند جای خود را باز نموده است. این کتاب همچون دیگر آثار مرکز بررسی اسناد تاریخی، از سخن ناشر، مقدمه ای که عمدتاً براساس اسناد به زندگی نامه فریده دیبا پرداخته، اسناد کتاب و فهرست اعلام تشکیل شده که پایان بخش آن تصاویر اسناد ضمایم و آلبوم عکس های اوست. اولین سند کتاب که فاقد تاریخ است پست های فرمایشی دیباست که پشت سر هم آورده شده و آخرین سند هم درخواست 12000 لیتر گازوئیل برای کاخ دیباست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط