بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

زنان دربار به روایت اسناد ساواک 3: لیلی امیرارجمند

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

یکی از زنان دربار و از دوستان صمیمی فرح پهلوی که نقش مؤثری در انحطاط فکری و فرهنگی جامعه ایران داشت، لیلی امیرارجمند (جهان آرا) است. او به واسطه این دوستی صمیمانه «به مشاغل متعدد و مهمی دست یافت و آخرین سمت وی عضو هیئت امنا و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان بود.» دیگر مشاغل وی براساس آنچه در اسناد کتاب حاضر آمده است به شرح زیر می باشد:

رئیس کتابخانه دانشگاه ملی (1339 ـ 1342)، استادیار کتابداری دانشگاه تهران، رئیس کتابخانه شرکت ملی نفت، عضو هیئت امنای بنیاد آرشام، عضو هیئت مدیرة موزه علوم و فنون.
وی از اسفند 1353 نیز با پیشنهاد وزیر علوم و تأیید محمدرضا پهلوی به عضویت شورای آموزشی کشور منصوب گردید.
امیرارجمند از جمله زنانی بود که علاوه بر داشتن اندیشه های فاسد مارکسیستی با عناصر اطلاعات برخی سفارتخانه های بلوک شرق روابط نامشروع داشت....

اسناد کتاب حاضر که عمدتاً این موارد و دیگر فعالیت های او را بازگو می کند، از تاریخ 29/8/44 آغاز شده و با سندی در تاریخ 28/8/57 پایان پذیرفته است. فهرست اعلام و عکس های بسیاری از او و صفحات ضمایم در پایان کتاب به همراه مقدمه آغازین کتاب در بیست و پنج صفحه شاکله این اثر را ساخته اند.

غور در این اسناد بی گمان بر هر تاریخ پژوهشی فرضی انکار ناپذیر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما