فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نگاهی نو به فلسفه و فرهنگتصحیح و تعلیق کتاب: کمال اجتماعی جندقی
ناشر کتاب : سخن
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رقعی
سال نشر: 1391
شمارگان: 1100
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 815
وزن(گرم): 1030
تاریخ ثبت: شنبه 7 آذر 1394
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 18 آذر 1394
کد : 36309
تعداد بازدید: 171
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

250000 ریال
معرفی کتاب
دکتر داوری اردکانی در مقدمه کتاب آورده است: «وقتی در اوایل دهه هفتاد سردبیری مجله نامه فرهنگ به من پیشنهاد شد و پس از مدتی تردید و تأمل آن را با اندکی اکراه پذیرفتم، هشت شماره از مجله منتشر شده بود. رسم خوب مجله این بود که پرسشهایی درباره یک مسئله و موضوع خاص برای مطلعان می فرستادند و پاسخ آنها را می گرفتند و چاپ می کردند. من این رویه را با اندکی تغییر ادامه دادم. یعنی به جای اینکه پرسشها را برای اهل نظر بفرستم، از آنها دعوت می کردم که تشریف بیاورند و درباره مسئله ای که عمده صفحات مجله به آن اختصاص می یافت، بحث کنند. برای انتخاب مطلب اصلی هر شماره هم با مطلعان و صاحبان تجربه مشورت می کردم. غرض این بود که حتی المقدور مهمترین مسائل مهم جهانی و ملی در نسبتشان با فرهنگ فارغ از ملاحظات غیر علمی و غیر فلسفی مورد بحث قرار گیرد. در طی مدتی قریب به 15 سال درباره حدود 50 موضوع با حضور دانشمندان و محققان گفتگو شد.»

دکتر داوری اردکانی در بخش دیگری از مقدمه می نویسد: «شاید بتوان این مجموعه را یک دائرة المعارف کوچک فرهنگ زمان دانست. مزیت این دائرةالمعارف این است که در آن آرای گوناگون و احیاناً مخالف در هر باب بیان شده و غالباً به تعدیل نظرها و تفاهم انجامیده است».

جلد اول این مجموعه با نام «نگاهی نو به فلسفه و فرهنگ» علاوه بر مقدمه، شامل مشروح مباحث مطرح شده در 17 جلسه میزگرد است که عناوین میزگردها و اسامی شرکت کنندگان بدین شرح است:

* بحران هویت، باطن بحرانهای معاصر؛ شماره 9، بهار 1372؛ (شهید سید مرتضی آوینی، مسعود ترقی جاه، محمدعلی شعاعی، دکتر سید جواد طباطبایی، دکتر علی محمد کاردان، دکتر کریم مجتهدی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* عدالت و آزادی؛ شماره 10 و 11، تابستان و پاییز 1372؛ (دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر حسین بشیریه، دکتر محمد مجتهد شبستری، دکتر محمدرضا جوزی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* علم و دین؛ شماره 13، بهار 1373؛ (دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر نصرالله پورجوادی، دکتر محمود سریع القلم، دکتر مهدی گلشنی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* فرهنگ اسلامی و فرهنگ ملی؛ شماره 25، بهار 1376؛ (دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی، آیت الله سید محمد خامنه ای، دکتر محمود سریع القلم، دکتر مهدی محقق، دکتر فتح اله مضطرزاده و دکتر رضا داوری اردکانی)

* وضع علم در ایران؛ شماره 30، تابستان 1377؛ (دکتر غلامعلی حداد عادل، دکتر فرامرز رفیع پور، شجاعی، دکتر علی شریعتمداری، محمدعلی شعاعی، دکتر فتح اله مضطرزاده، دکتر رضا مکنون، دکتر محمدرضا هاشمی گلپایگانی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* فلسفه اسلامی؛ شماره 31، بهار 1378؛ (دکتر شاپور اعتماد، دکتر غلامرضا اعوانی، آیت الله سید محمد خامنه ای، دکتر علی آبادی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* درباره مدرنیته، سوابق و مسائل آن؛ شماره 36، تابستان 1379؛ (دکتر سید محمدرضا بهشتی، دکتر محسن خلیجی، دکتر محمدرضا ریخته گران، دکتر مجتبی صدریا و دکتر رضا داوری اردکانی)

* علم و آزادی؛ شماره 37، پاییز 1379؛ (دکتر شاپور اعتماد، دکتر محمد توکل و دکتر رضا داوری اردکانی)

* نقد ادبی؛ شماره 38، زمستان 1379؛ (دکتر بهرام مقدادی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* زبان و ادبیات؛ شماره 39، بهار 1380؛ (دکتر احمد تمیم داری، دکتر حسینعلی قبادی، دکتر نعمت الله ایران زاده و دکتر رضا داوری اردکانی)

* شرق شناسی؛ شماره 41، پاییز 1380 (دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر شهرام پازوکی، دکتر محسن خلیجی، محمدعلی شعاعی، دکتر شعبانی، دکتر کریم مجتهدی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* فلسفه معاصر؛ شماره 42، زمستان 1380؛ (دکتر نصرالله پورجوادی، دکتر محمدرضا ریخته گران، دکتر محمد ضیمران، دکتر کریم مجتهدی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* سنت و تجدد؛ شماره 49، پاییز 1382؛ (دکتر مسعود پدرام، دکتر پرویز ضیاءشهابی، دکتر علی اکبر فرهنگی و دکتر رضا داوری اردکانی)

* پیوستگی و گسیختگی فرهنگی؛ شماره 52، تابستان 1383؛ (دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر محمد ایلخانی، دکتر کریم مجتهدی، دکتر سید مصطفی محقق داماد و دکتر رضا داوری اردکانی)

* فلسفه و اخلاق؛ شماره 53، پاییز 1383؛ (دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر محمدرضا ریخته گران، دکتر عباس منوچهری و دکتر رضا داوری اردکانی)

* تجدد و سکولاریسم؛ شماره 54، زمستان 1383؛ (دکتر فرزین بانکی، دکتر احمدعلی حیدری، دکتر حسین کلباسی، دکتر کریم مجتهدی، دکتر علی اصغر مصلح، دکتر عباس منوچهری و دکتر رضا داوری اردکانی)

* هرمنوتیک؛ شماره 58، زمستان 1384؛ (دکتر احمدعلی حیدری، دکتر محمدرضا ریخته گران، دکتر پرویز ضیاءشهابی، دکتر علی اصغر مصلح، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی و دکتر رضا داوری اردکانی)


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


تصحیح و تعلیق کتاب

ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!