loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

امام خمینی (س) و روایات تفسیری

ناشر موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده علی رضا کوهی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 277

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 36509 10003022
54,000 48,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب 5 فصل دارد که نگرش های کلی امام خمینی در تفسیر، حجیت روایات تفسیری، شیوه مواجهه امام خمینی با سند و متن روایات تفسیری، امام خمینی و آسیب های روایات تفسیری، گونه ها و کاربردهای روایات تفسیری عناوین آن را تشکیل می دهند.

در فصل اول این کتاب ضمن تعریف، تفسیر و نقد تعریف امام خمینی از آن، گرایش تفسیری امام در فلسفه، اجتماع، فقه، تربیت و هدایت و مبانی تفسیری ایشان مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم هم مفهوم حجیت، دیدگاه های مختلف در حجیت خبر واحد تفسیری و نظر امام خمینی در این زمینه بیان شده است.

در فصل سوم کتاب، نویسنده ابتدا آثار امام خمینی در حوزه روایات غیرفقهی مانند شرح حدیث جنود عقل و جهل، شرح چهل حدیث، شرح دعای سحر و... را معرفی کرده است و شیوه تعامل امام با متن روایات تفسیری و قواعد فقه الحدیثی ایشان را تبیین کرده است.

آسیب های روایات تفسیری از دیدگاه امام هم محور اصلی بخش چهار کتاب را تشکیل می دهد و در فصل پایانی هم گونه های روایات تفسیری و کاربردهای آن توسط نویسنده بیان شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما