loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گلچین عرفانی امام خمینی (س)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 36578 10003022
42,000 37,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در مقدمه این اثر هدف از نگارش آن را با توجه به کثرت روبه فزونی علاقه مندان به مباحث کلاسیک و اصیل عرفان اسلامی و به ویژه نظر به لزوم آگاهی و درک درست پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان عرفان اسلامی از آثار و آراء عارفان اسلامی و دسترسی آسان به آنها، تدوین مجموعه هایی که بتواند به شکلی مناسب به رفع این نیاز بپردازد، امری ضروری و غیرقابل تردید می نماید. مؤلف در این اثر به تدوین گزیده های آثار و آرای امام خمینی پرداخته است.

این کتاب علاوه بر آن که می تواند به عنوان یک کتاب درسی برای دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد در نوع خود نخستین گلچین آثار عرفانی از لحاظ محتوایی است که موضوعات آن نیز متناسب با اهمیت و جایگاه هر موضوع در کلیت عرفان اسلامی طراحی گردیده است.

این مجموعه شامل پنج بخش است که هر کدام تحت عنوانی خاص به موضوعی خاص در عرفان اسلامی می پردازد. بخش اول تحت عنوان وجود شناسی به بحث در رابطه با وجود، عدم و ماهیت و احکام عام وجود مطلق و مطلق وجود، چیستی حقیقت وجود و اوصاف و احکام وجود مطلق واجب پرداخته است.

بخش دوم اسما و صفات الهی را مورد توجه قرار داده و تعریف، جایگاه و نقش آنها در سلسله وجود و اسماء ذاتی و اسماء مستأثر الهی و تبیین اسم اعظم و مقامات و مراتب آن و نسبت آن با حضرت اعیان و در نهایت تفسیر و شرح پنج اسم کبیر الهی از جمله مباحث آن است.

بخش سوم تحت عنوان تجلیات الهی مشیت مطلقه و مراتب ظهور و اظهار و تعینات و تجلیات آن و تجلی الهی در انسان کامل و در کلمات و کتب وجودی و اسرار حروف و حقیقت الهی قرآن را مورد بحث قرار داده است. بخش چهارم عوالم کلی و حضرات خمس الهی و بخش پنجم نیزبه بررسی اعیان ثابته اختصاص دارد.

علاوه بر آن که در پایان هر بخش پرسش های نمونه از آن بخش گنجانده شده است از دیگر ویژگی های مفید این کتاب می توان به برخورداری از نمایه آیات، ابیات، اعلام و روایات اشاره کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما